Overseas Highway – niesamowita trasa na Key West prowadząca przez 42 mosty

Ciekawe miejsca W trasie Wszystkie

113 mil (181.9 km), 42 mosty (w tym znany 7-milowy)… w końcu udało nam się przejechać słynną trasą prowadzącą na Key West! 

Overseas Highway to niesamowita trasa, której przejechanie polecamy każdemu. Prowadzi drogą nr 1 z Key Largo na Key West przez 43 wyspy, będące częścią archipelagu Florida Keys. Cały archipelag liczy aż ponad 1700 wysp! Większość z nich są to jednak małe niezamieszkałe wysepki.

Już nieraz mieliśmy jechać na Key West, ale zawsze nam coś wypadało i przekładaliśmy w kółko ten wyjazd. Tym razem w końcu nam się udało… 

Postanowiliśmy jechać na 2 doby na Key West przy okazji pobytu w Miami. Wyjechaliśmy z Miami wcześnie rano, żeby uniknąć korków. Wiele osób przestrzegało nas przed korkami na tej trasie. W jednym korku niestety staliśmy i to na samym 7-milowym moście (co widać na filmiku i zdjęciach), ale nie trwało to długo (może z pół godziny). I przy okazji można było wysiąść z samochodu i porobić filmy i zdjęcia.

Wracając do naszej trasy… większa jej część była zbudowana na starej trasie kolejowej, Overseas Railroad, która została zakończona w 1912. W 1935 huragan Labor Day poważnie uszkodził tę trasę i po tym ciężko było ją odbudować. Pozostałości odkupił stan Floryda. 

Od lat 1950-tych Overseas Highway jest na bieżąco odnawiana i jest główną trasą łączącą Miami i Key West. Oferuje przepiękne widoki, dostęp do największych obszarów raf koralowych w kontynentalnej części USA. Na Florida Keys można spotkać nie tylko słynne florydzkie aligatory, ale również krokodyle czy jelenie (Key Deer). My po drodze najwięcej widzieliśmy iguan. Wielokrotnie zatrzymywaliśmy się na zjazdach, żeby je obejrzeć z bliska. Oczywiście mamy dla Was zdjęcia i filmy również z iguanami, ale o nich w jednym z kolejnych artykułów. ;)

Po drodze można się zatrzymać w wielu ciekawych miejscach, które będziemy stopniowo opisywać. Nie udało nam się zobaczyć wszystkiego, bo żeby zobaczyć wszystko, trzeba byłoby chyba spędzić tydzień na samej trasie. Ale parę miejsc już teraz możemy Wam z czystym sumieniem polecić.

Są to:

  1. No Name Pub – pub wyklejony od środka dolarami. 
  2. Bahia Honda State Park – przepiękny park z historycznym mostem
  3. Mrs. Mac’s Kitchen – mała restauracyjka z tablicami rejestracyjnymi i słynnym Key Lime Pie

Są to miejsca, które my odwiedziliśmy, ale wiemy, że takich miejsc jest jeszcze więcej. Następnym razem na pewno zatrzymamy się w innych miejscach i Wam o tym napiszemy. 

Koniecznie obserwujcie naszego bloga i profil facebookowy na www.Facebook.com/KierunekFloryda, gdzie już niedługo opowiemy Wam więcej o wyżej wymienionych miejscach.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia naszej galerii zdjęć i poniższego filmu.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *