Droga z Sarasoty do Miami

W trasie Wszystkie

Zapraszamy Was w podróż autostradą z Sarasoty do Miami. Odległość: ok. 220 mil. Czas drogi: ok. 3 godz. 10 minut. :)

Droga z Sarasoty do Miami prowadzi głównie autostradą I-75. Częściowo trasa ta prowadzi przez Park Narodowy Everglades odcinkiem drogi zwanym Alligator Alley. Część ta jest płatna i kosztuje $3 za samochód.

Trasa nie jest zbyt ciekawa, przez co może się trochę dłużyć. Mimo nazwy, na Alligator Alley tak naprawdę nie widać aligatorów. Podobno kiedyś wchodziły na tę trasę przez co tworzyły się korki, dlatego zostały ustawione siatki, dzięki czemu unikamy tych nieproszonych gości na drodze. Jest kilka zjazdów po drodze, z których można obserwować okoliczne mokradła. Nam nie udało się w nich nic ciekawego zauważyć. ;) Pod koniec całej trasy przednia szyba samochodu obklejona jest zazwyczaj owadami, co widać też na powyższym filmiku. ;) My trafiliśmy dodatkowo na pochmurne niebo i deszcz pod sam koniec…

Ważne, że trasa jest szybka i że do Miami możemy przejechać w niewiele ponad 3 godziny czasu. Dzięki temu można sobie robić nawet jednodniowe wycieczki w tą i z powrotem. :)

My tym razem jechaliśmy na turniej piłkarski naszego syna do miejscowości Miramar koło Miami.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *