11th Street Diner – bar z teledysku Willa Smitha ;)

Restauracje Wszystkie

Znacie teledysk “Miami” Willa Smitha? W pierwszej scenie zobaczycie bar i mimo, że w podpisie jest “Philadelphia” to tak naprawdę Miami Beach i 11th Street Diner. Właśnie do tego baru wybraliśmy się po raz kolejny podczas naszego ostatniego pobytu w Miami.

Będąc po raz pierwszy w 11th Street Diner nie wiedzieliśmy o tym, że bar ten jest w słynnym teledysku Willa Smitha. Znaliśmy ten teledysk, ale jakoś umknęło nam, że na jego początku właśnie pokazany jest ten bar. Zerknijcie sami poniżej. 

Jeśli będziecie w Miami Beach, koniecznie tam zajrzyjcie. Naprawdę warto. Bar znajduje się bardzo blisko Ocean Drive na rogu ulic Washington Ave i 11th St. W środku typowy amerykański wystrój widziany w wielu filmach. Zarówno jedzenie jak i ceny są naprawdę ok, szczególnie, że ceny w Miami Beach do najniższych nie należą.

Ciekawa jest historia tego miejsca. Bar ten (po angielsku “diner”, czyli “tania restauracja”) został zbudowany w stylu Art Deco 1948 roku w Haledon, New Jersey i potem przetransportowany do Wilkes Barre w Pensylwanii, gdzie przez 44 lata służył jako diner z amerykańską kuchnią. Po 44 latach został zdemontowany i przetransportowany do Miami Beach, gdzie przeszedł renowację, żeby powrócić do swojego oryginalnego wyglądu. Otwarty 11 września 1992 roku aż po dzisiaj serwuje w tym miejscu amerykańską kuchnię.

Na stronie oficjalnej baru eleventhstreetdiner.com znajdziecie m.in. menu. Ja polecam burgera Caprese (widocznego na zdjęciu) ze szpinakiem, pomidorem, mozzarellą i bazylią. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *