Airbnb – coraz bardziej popularny sposób na podróżowanie

Hotele Książki Wszystkie

Ostatnio przeczyłam książkę “The Airbnb story”. Niesamowita historia powstania Airbnb, coraz bardziej popularnego sposobu na podróżowanie.

Od razu się przyznaję, że my nigdy nie korzystaliśmy z Airbnb, ale na pewno kiedyś skorzystamy. Rozmawiałam natomiast z wieloma osobami, które przy każdej podróży rezerwują sobie nocleg przez Airbnb jak i z takimi, którzy skorzystali z tego po raz pierwszy i powiedzieli, że na pewno nie ostatni. :) Co przyciąga ludzi do Airbnb? Na pewno cena! Airbnb często jest tańsze niż nocleg w hotelu. Wiele osób mówi też, że wolą nocować w miejscach nietypowych, a nie w oklepanych, podobnych do siebie hotelach, że chcą poznać miejsca niedostępne dla turystów i pomieszkać trochę jak typowi mieszkańcy tego miejsca, a nie jak turyści. Taką właśnie możliwość daje Airbnb.

Airbnb na początku miało oferować tylko noclegi w mieszkaniu/domu właściciela przy jego obecności, co dawało dodatkowy przychód dla właścicieli nieruchomości i dodatkowe miejsca noclegowe, szczególnie w miejscach, w których tego brakuje. Niesamowite jest to, jak szybko firma się rozrosła i jak bardzo opanowała rynek nie tylko w USA, ale również w innych miejscach na całym świecie. Od momentu powstania w 2008 roku zdobyła niezwykłą popularność. 

Założyciele tej firmy byli niesamowicie uparci w dążeniu do osiągnięcia swojego celu i mimo wielu przeciwności losu i utrudnień, na jakie napotkali, nie poddawali się. Opłacało im się to. W 2017 roku firma była warta 30 mld $.

W tym momencie na Airbnb można zamówić nie tylko pokój, ale również całą nieruchomość. Dodatkowo można m.in.zaplanować sobie całą podróż, zamawiając konkretne atrakcje w danym miejscu czy planując posiłki w danych restauracjach. 

Jeśli będziecie wybierać się w podróż, zachęcamy do skorzystania z Airbnb. I pamiętajcie, żeby koniecznie skorzystać z tego linku https://www.airbnb.com/c/karolinam3806?currency=USD, wtedy otrzymacie $50 na swoją pierwszą podróż!

Warto też pomyśleć, żeby stanąć po drugiej stronie, czyli zostać tym, który wynajmuje swoją nieruchomość na Airbnb. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *