Airbnb – coraz bardziej popularny sposób na podróżowanie

Hotele Książki Polecane 2 Wszystkie

Ostatnio przeczyłam książkę “The Airbnb story”. Niesamowita historia powstania Airbnb, coraz bardziej popularnego sposobu na podróżowanie.

Od razu się przyznaję, że my nigdy nie korzystaliśmy z Airbnb, ale na pewno kiedyś skorzystamy. Rozmawiałam natomiast z wieloma osobami, które przy każdej podróży rezerwują sobie nocleg przez Airbnb jak i z takimi, którzy skorzystali z tego po raz pierwszy i powiedzieli, że na pewno nie ostatni. :) Co przyciąga ludzi do Airbnb? Na pewno cena! Airbnb często jest tańsze niż nocleg w hotelu. Wiele osób mówi też, że wolą nocować w miejscach nietypowych, a nie w oklepanych, podobnych do siebie hotelach, że chcą poznać miejsca niedostępne dla turystów i pomieszkać trochę jak typowi mieszkańcy tego miejsca, a nie jak turyści. Taką właśnie możliwość daje Airbnb.

Airbnb na początku miało oferować tylko noclegi w mieszkaniu/domu właściciela przy jego obecności, co dawało dodatkowy przychód dla właścicieli nieruchomości i dodatkowe miejsca noclegowe, szczególnie w miejscach, w których tego brakuje. Niesamowite jest to, jak szybko firma się rozrosła i jak bardzo opanowała rynek nie tylko w USA, ale również w innych miejscach na całym świecie. Od momentu powstania w 2008 roku zdobyła niezwykłą popularność. 

Założyciele tej firmy byli niesamowicie uparci w dążeniu do osiągnięcia swojego celu i mimo wielu przeciwności losu i utrudnień, na jakie napotkali, nie poddawali się. Opłacało im się to. W 2017 roku firma była warta 30 mld $.

W tym momencie na Airbnb można zamówić nie tylko pokój, ale również całą nieruchomość. Dodatkowo można m.in.zaplanować sobie całą podróż, zamawiając konkretne atrakcje w danym miejscu czy planując posiłki w danych restauracjach. 

Jeśli będziecie wybierać się w podróż, zachęcamy do skorzystania z Airbnb. I pamiętajcie, żeby koniecznie skorzystać z tego linku https://www.airbnb.com/c/karolinam3806?currency=USD, wtedy otrzymacie $50 na swoją pierwszą podróż!

Warto też pomyśleć, żeby stanąć po drugiej stronie, czyli zostać tym, który wynajmuje swoją nieruchomość na Airbnb. :)

Tagged
Karolina Moscicka
Mieszkam od ponad 5 lat w Sarasocie z moim mężem i 14-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.