Palma Sola Botanical Park w Bradenton koło Sarasoty

Flora Parki i place zabaw Wszystkie

Palma Sola Botanical Park to park pełny tropikalnych roślin i rzadko spotykanych drzew owocowych. Idealny na rodzinny czy romantyczny spacer. Polecamy!

Park ten podobno nie zawsze wygląda tak samo. My odwiedziliśmy go w styczniu, kiedy jeszcze na drzewach było mało owoców. Mimo to i tak był przepiękny (zresztą zobaczcie na filmach i zdjęciach). Można w nim zobaczyć m.in. niezwykłe drzewo bawełniane czy palmy bananowe. Oprócz tego wiele różnych roślin, drzewek i krzewów, których nazw niestety nie jestem w stanie przytoczyć, ale były naprawdę piękne. :)

Na pewno wybierzemy się tam niedługo ponownie, żeby zobaczyć jak to miejsce wygląda w innych miesiącach.

Wstęp do tego parku jest darmowy, oczywiście jak zawsze można zostawić donację. Park ten nie należy do największych, dlatego naszym zdaniem spokojnie godzina na spacer wystarczy i warto połączyć to ze zwiedzaniem niedalekiego miejsca, jakim jest De Soto National Memorial Park, o czym napiszemy w jednym z kolejnych artykułów.

Jeśli chcecie poczytać więcej do parku, zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony palmasolabp.org

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *