Pierwsze przypadki koronawirusa na Florydzie – czy panikujemy?

Pozostałe Wszystkie

Ponieważ na Florydzie stwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa, w tym jedna osoba leczona jest w sarasockim szpitalu, od rana jestem zasypywana pytaniami, jak to u nas jest, czy jest panika, czy jest jedzenie w sklepach itp.

Jak już większość z Was zapewne wie, na Florydzie niestety odkryto pierwsze dwa przypadki zarażenia koronawirusem (Covid-19). Jedna osoba jest z Hilsborough County (Tampa i okolice), a druga z Manatee County (na północ od Sarasoty). Ta druga osoba leczona jest w Doctors Hospital w Sarasocie. 

Oczywiście dzisiaj jest to główny temat w Sarasocie, ale nie zauważyłam żadnej paniki. W sklepach nadal jest jedzenie, ludzie nadal wychodzą na ulice, dzieci chodzą do szkoły. :) Na pewno należy być bardziej ostrożnym, tak jak np. jeden pan, z którym dzisiaj w czasie mojej pracy witałam się i stwierdził, że on z uwagi na zaistniałą sytuację, nie podaje ręki, tylko przybija żółwika. :D Tak samo się ze wszystkimi żegnał. ;)

Dostaliśmy też telefon z Sarasota County Schools, informujący o tym, że szkoły są w stałym kontakcie z lokalnymi i stanowymi instytucjami badającymi koronawirusa i jego rozprzestrzenianie się. Szkoły na ten moment będą działać normalnie. 

Z uwagi na zaistniałą sytuację, w komunikacie podano również jakie środki ostrożności należy podjąć. Są to m.in. unikanie dotykania oczu, nosa, ust (szczególnie brudnymi rękami), kasłanie w rękaw lub chusteczkę (którą następnie należy wyrzucić do kosza), a nie w dłonie, nie dzielenie się z nikim jedzeniem czy piciem oraz zdrowe odżywianie się.

Osoby, które pojawią się w szkole z gorączką, będą odesłane do domu i będą mogły powrócić do szkoły dopiero po upływie 24 godzin bez gorączki.

Nie będę się wypowiadać o samym wirusie i co o nim sądzę, bo nie jestem lekarzem. Rozmawiałam dzisiaj z dwiema osobami z kręgu lekarskiego i lokalne szpitale są podobno świetnie przygotowane na walkę z wirusem. Są specjalne protokoły, które mówią, jak postępować w przypadku pojawienia się osoby z podejrzeniem wirusa w szpitalu. Dlatego bądźmy dobrej myśli…

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o koronawirusie na Florydzie, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej http://www.floridahealth.gov/diseases-and-conditions/COVID-19

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *