Kury i koguty na Key West

Ciekawostki Wszystkie

Pozytywny temat na dzisiejsze czasy! Kury i koguty na Key West. :) Chodzą sobie jakby nigdy nic po ulicach Key West i jest ich tam naprawdę sporo!

Ich historia podobno sięga lat 1800, kiedy to kubańscy osadnicy przywieźli kurczaki na Key West. Kury znosiły jajka, natomiast koguty brały udział w walkach, które były uwielbiane przez Kubańczyków. Trwało to do lat 1970, kiedy to zakazano walk kogutów. I w ten sposób wylądowały one na ulicy, gdzie krążą i rozmnażają się do dzisiaj. :)

Spacerują one nie tylko po ulicach. Koguty chodziły też między stołami podczas śniadania na tarasie naszego hotelu. Ci co widzą coś takiego po raz pierwszy (jak my) robią zdjęcia. :) Inni w ogóle nie zwracają na nie uwagi.

Kur i kogutów jest tak dużo na Key West, że podobno co roku przenosi się ok. 1000 sztuk w inne miejsca. 

Koguty można nie tylko zobaczyć na Key West, ale przede wszystkim usłyszeć. Nas obudziło z samego rana pianie koguta i trwało naprawdę dosyć długo. Taki tam urok Key West. :D

Specjalnie dla Was nagraliśmy krótki filmik, do którego obejrzenia zapraszamy. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *