Sarasota National Cemetery

Ciekawe miejsca Sarasota Wszystkie

W USA funkcjonuje 155 cmentarzy narodowych. Jeden z nich to Sarasota National Cemetery, który znajduje się 10 minut drogi samochodem od naszego miejsca zamieszkania. W Memorial Day postanowiliśmy się tam wybrać.

[Not a valid template]

Na cmentarzach narodowych spoczywają głównie weterani wojenni i ich małżonkowie. Najbardziej znanym narodowym cmentarzem w USA jest cmentarz w Arlington County w Wirginii.

Sarasota National Cemetery powstał w 2008 roku. Jest on jednym z siedmiu narodowych cmentarzy na Florydzie. Jego powierzchnia to aż 119 ha. Oprócz tradycyjnych grobów znajdują się na nim również kolumbaria.

Tradycyjne groby to skromne kamienne płyty wbite w ziemię. Ponieważ odwiedziliśmy cmentarz w Memorial Day, przy każdym grobie była dodatkowo flaga amerykańska. Flagi te przed świętem Memorial Day umieszczane są przy grobach przez wolontariuszy. Oprócz tego przy grobie można postawić mały bukiet kwiatów w specjalnych plastikowych wazonikach, które wbija się w ziemię.

Cmentarz znajduje się w pięknym miejscu, w pobliżu znajdują się stawy, nad którymi często latają żurawie. Oprócz grobów można przejść się ścieżką pamięci z pamiątkowymi fotografiami oraz posiedzieć pod olbrzymim szklanym dachem, gdzie odbywają się różne uroczystości.

Cmentarz ten zrobił na nas naprawdę duże wrażenie. Nie jesteśmy fanami przepychu, który widać na polskich cmentarzach, lecz  bardziej prostoty, którą widzieliśmy tutaj.

Zachęcamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami oraz poniższego filmu.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *