Podsumowanie roku 2022

Pozostałe Wszystkie

Co się wydarzyło w 2022 roku, co się u nas zmieniło, na co liczymy w 2023. Z opóźnieniem, ale lepiej późno niż wcale, zamieszczam podsumowanie 2022 roku.

Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym postanowiłam zamieścić krótkie podsumowanie poprzedniego roku. Trochę z tym zwlekałam, ponieważ inne sprawy wzięły górę i musiałam się skupić na czymś innym… ale w końcu cieszę się, że udało mi się do tego usiąść…

Najważniejsza zmiana u nas to nasz nowy członek rodziny, Elmo! Pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich artykułów, dlatego zainteresowanych zapraszamy do poczytania na kierunekfloryda.com/elmo-nasz-nowy-czlonek-rodziny. Elmo nadal jest szczeniaczkiem i nadal wymaga od nas sporego zaangażowania czasowego, dlatego mnóstwo spraw odkładamy na później. To on głównie jest winowajcą tego, że ostatnio u nas pojawia się mniej wpisów. 

Ale wracając do roku 2022…

W 2022 udało nam się w końcu odwiedzić rodzinę w Polsce, z czego bardzo się cieszymy! kierunekfloryda.com/nasz-ostatni-pobyt-w-polsce

W wakacje udaliśmy się samochodem z Florydy aż do stanu Kolorado, o czym pisaliśmy na kierunekfloryda.com/z-sarasoty-do-boulder-w-kolorado. W tym roku zamierzamy powtórzyć tego typu podróż wybierając się jeszcze dalej na zachód. Mamy nadzieję, że nam się uda.

W 2022 spełniłam jedno ze swoich marzeń! Zasiadałam w ławie przysięgłych. Zawsze o tym marzyłam, a wiem, że nie każdy ma taką możliwość. Mi się udało i zachęcam do poczytania o moich wrażeniach na kierunekfloryda.com/marzenia-sie-spelniaja-moje-wlasne-biuro-nieruchomosci

W 2022 przeżyliśmy huragan Ian, kierunekfloryda.com/jak-przezylismy-huragan-ian. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach huragany będą nas omijały.

W 2022 nasz syn zaczął sam jeździć samochodem (jak ten czas szybko leci). Ci co mają dzieci wiedzą, jakie to jest przeżycie dla rodziców.

Biorąc pod uwagę światowe wydarzenia, to nie mogę pominąć wojny na Ukrainie, która, moim zdaniem, odbiła się w jakikolwiek sposób na każdym z nas. kierunekfloryda.com/koszmar-na-ukrainie

W mojej pracy ogromna zmiana! Na początku 2022 roku otworzyłam swoje biuro nieruchomości! Jeśli jeszcze o tym nie czytaliście, zachęcam! Wystarczy kliknąć na kierunekfloryda.com/marzenia-sie-spelniaja-moje-wlasne-biuro-nieruchomosci

Kontynuując temat pracy, pierwsza połowa roku 2022 była istnym szaleństwem. Na Florydę zaczęło się przeprowadzać już wcześniej bardzo dużo ludzi, co spowodowało takie zainteresowanie nieruchomościami, że trzeba było często bardzo się spieszyć, żeby złożyć ofertę na dany dom i niestety nie zawsze udało się wygrać! Na szczęście po wakacjach trochę się uspokoiło i nadal uspokaja. Wolę normalniejszy rynek, w którym, jak przyjeżdżają klienci, szczególnie ci z Polski, którzy nie są tu zbyt często, mogę im pokazać min. kilka nieruchomości i jest z czego wybierać. Przed wakacjami trzeba było “łapać” to co jest i jeszcze przepłacać, inaczej nic z tego, ktoś inny “zabrał” naszą niekoniecznie wymarzoną nieruchomość.

Dlatego też mój mąż również zrobił licencję agenta nieruchomości, żeby w sytuacjach kryzysowych był do dyspozycji. Miałam bowiem takie sytuacje, że w jednym czasie musiałam pokazywać domy dwóm klientom. W takich sytuacjach to on wkraczał do akcji. Niektóre usługi świadczone klientom może wykonywać tylko licencjonowany agent, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na ten krok. kierunekfloryda.com/u-nas-kolejne-zmiany-mam-pomocnika-w-moim-biurze-nieruchomosci

Moja praca wiąże się też z poznawaniem niesamowitych ludzi. Pandemia utrudniła wielu osobom podróże międzynarodowe, na szczęście teraz to się zmieniło i mogłam ponownie albo po raz pierwszy spotkać moich klientów/potencjalnych klientów nie tylko z Polski, ale również z innych krajów europejskich. Bardzo mnie cieszą takie spotkania. Lubię patrzeć, jak w ludziach kiełkuje plan wyjazdu do USA i w końcu im się udaje i cieszę się, że często wybierają do zamieszkania moje okolice. 

W 2023 roku mam nadzieję na kolejne takie spotkania, kolejne podróże, kolejne zrealizowane plany. 

Z opóźnieniem, ale szczerze, życzę Wam spełnienia marzeń w Nowym 2023 Roku!

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Podsumowanie roku 2022

  1. Karolina, jestem tutaj od lat i bardzo Wam kibicuję! Dziękuję, że prowadzisz tego bloga i cieszę się, że tak pięknie żyjecie! Pozdrowienia z Polski, Dominik :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *