Nasz ostatni pobyt w Polsce

Pozostałe Wszystkie

W końcu po 6 latach udało nam się odwiedzić naszą rodzinę w Polsce. Za długo trwała ta przerwa. Następnym razem postaramy się, żeby była o wiele krótsza.

Nasz ostatni pobyt w Polsce trwał niestety tylko 10 dni. Na tyle mogła nam pozwolić praca i inne plany wakacyjne. Na pewno chcemy bywać w Polsce częściej, żeby częściej odwiedzać rodzinę i Warszawę, w której mieszkaliśmy i która bardzo lubimy. Udało nam się wyrwać na jeden dzień na zwiedzanie stolicy, zajrzenie do znanych nam już zakątków, a przy tym spędziliśmy przemiło czas z naszymi przyjaciółmi.

Pospacerowaliśmy w centrum i przeszliśmy się na Stare Miasto. Zwiedziliśmy tam m.in. podziemia z grobowcami m.in. podziemia Katedry Jana Chrzciciela, gdzie spoczywają m.in. Henryk Sienkiewicz, Jan Paderewski czy Ignacy Mościcki. Byliśmy tam nie pierwszy raz i naprawdę polecamy to miejsce! Później poszliśmy na Bulwary Wiślane. Sporo się zmieniło, mimo że upłynęło tylko (albo aż) 6 lat. 

Bardzo widoczna zmiana, która jest od niedawna to wszechobecni uchodźcy z Ukrainy. Język ukraiński słyszy się dosłownie wszędzie. Wiemy, że to właśnie Warszawa przyjęła najwięcej Ukraińców w Polsce i to naprawdę widać. Pokazuje to jak dużo ludzi postanowiło uciec przed tą okropną wojną…

Resztę naszego krótkiego pobytu w Polsce spędziliśmy z rodziną. Ponieważ nie mieliśmy za dużo czasu, nie udało nam się niestety spotkać ze wszystkimi, których chcielibyśmy zobaczyć w końcu na żywo. Przy kolejnych wizytach na pewno będziemy nadrabiać zaległości.

Zrobiliśmy dla Was trochę zdjęć i nagraliśmy krótki filmik. Zachęcamy do pooglądania.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *