Nowy rok szkolny – to już 7 klasa!

Edukacja Wszystkie

U nas wczoraj zaczął się nowy rok szkolny. Nasz syn poszedł do 7 klasy! Niesamowite jak ten czas leci…

Pierwszy dzień szkoły to przeżycie nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców. Dzieci się cieszą, bo mają nowe zeszyty, postanawiają sobie, że od tej klasy będą się pilnie uczyć, porządnie wszystko prowadzić itp. itd. Pamiętam jak sama to przeżywałam. :D

Rodzice z jednej strony przeżywają, że ich dziecko jest już takie duże, a z drugiej się cieszą, że w końcu dziecko pójdzie do szkoły i będą mieli “spokój”. :D Tak jak ta para poniżej. :D

Nasz syn wczoraj wrócił ze szkoły bardzo zadowolony. Stwierdził, że ma fajnych nauczycieli, super wychowawcę, jedyne co go zmartwiło to to, że prawie nikt z jego ulubionych kolegów z zeszłego roku nie będzie miał z nim lekcji. Ale spędza z nimi przerwę na lunch, no i zawsze pozna nowe osoby. :)

Oczywiście stwierdził, że od tego roku będzie porządnie prowadził agendę, wszystko dokładnie zapisywał i da z siebie więcej niż w zeszłym roku. :)

No a ja dzięki temu, że mój syn w końcu poszedł do szkoły, mogę się bardziej skupić na blogu, także niedługo więcej nowych ciekawych artykułów. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Nowy rok szkolny – to już 7 klasa!

 1. Dziękuję za odpowiedź. Czytałam wszystkie posty na blogu, ale już jakiś czas temu i na ten aspekt akurat nie zwróciłam uwagi. Czyli tak jak się spodziewałam, podejście zgoła inne niż w Polsce…

 2. Dzień dobry.
  Chciałabym zapytać jak wygląda sprawa lektur w szkole podstawowej w USA. Czy dzieci mają obowiązek czytać narzucone lektury? Jeśli tak, to jak często i czy są rozliczane z tego?
  Pozdrawiam.

  1. W podstawówce nasz syn nie miał lektur, ale zachęcano dzieci do czytania książek, tutaj trochę o tym napisałam Oprócz tego czytali różne książki na lekcjach.

   W middle school jest różnie, czasami czytają książki w klasie, mieli też jako zadanie wakacyjne przeczytać książkę i odpowiedzieć na pytania z nią związane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *