“Milky Guitar” – Instrument muzyczny domowej roboty

Edukacja Wszystkie

Jedną z różnic między szkołą podstawową mojego syna w Polsce a na Florydzie jest większa liczba projektów, jakie dzieci muszą tutaj przygotowywać. Jednym z takich projektów był instrument muzyczny domowej roboty.

Dzieci na lekcji muzyki głównie grają na przeróżnych instrumentach muzycznych, uczą się o nich oraz poznają historie znanych kompozytorów. O lekcjach muzyki pisałam już wcześniej na kierunekfloryda.com/lekcje-muzyki-w-szkole-podstawowej. Ostatnio dzieci jako główne zadanie wpływające na ich ocenę końcową z muzyki, dostały przygotowanie instrumentu muzycznego własnej roboty, czyli z półproduktów znalezionych w domu. :)

Dodatkiem do tego projektu były odwiedziny w szkole znanego na Florydzie zespołu muzycznego z collegu, który grał tylko na instrumentach tego typu. Miało to zainspirować dzieci do przygotowania swojego własnego instrumentu. Mój syn był zachwycony. Najpierw się zasmucił, że zamiast przerwy po lunchu, podczas której mieli wyjść na dwór i pograć w piłkę, będzie musiał siedzieć w Kafeterii. Potem jednak mówił, że naprawdę warto było zrezygnować z przerwy, żeby usłyszeć jak gra ten zespół. :)

Czasu na projekt było bardzo dużo, bo ponad miesiąc, dlatego można było się do niego dobrze przygotować. Oprócz samego projektu, trzeba było opisać cały proces jego tworzenia oraz zaprezentować w klasie, jakie dźwięki można z niego wydobyć.

Postanowiliśmy postawić na instrument strunowy. :) W baniaku po mleku wycięliśmy dziurę, przyczepiliśmy gumki recepturki, które ze względu na to, że były różnej grubości i przyczepione zostały z różnym napięciem, wydawały różne dźwięki. Gitarę można powiesić na szyi na sznurowadle. :) Oprócz tego tak powstałą gitarę ozdobiliśmy naklejkami i daliśmy jej nazwę (co było jedną z zasad projektu) “Milky Guitar”. :) Efekt końcowy przedstawiamy poniżej. :)

Milky Guitar

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on ““Milky Guitar” – Instrument muzyczny domowej roboty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *