Wyprawka szkolna do piątej klasy

Edukacja Wszystkie

Ostatnio obiecaliśmy Wam, że napiszemy o naszej tegorocznej wyprawce szkolnej. Zobaczcie, co musieliśmy kupić i ile nas to kosztowało. :)

Wyprawka 2015

Pod koniec roku szkolnego każdy rodzic dostał ze szkoły kartkę, na której były wypisane produkty potrzebne do kolejnej klasy. Jeśli ktoś zgubił tę kartkę, to nie ma z tym wielkiego problemu. Kartki okolicznych szkół są dostępne obecnie w wielu sklepach. :)

Poniżej lista produktów do piątek klasy (wraz z cenami):

1) Paczka zakreślaczy: 1.74$

2) 3 pudełka chusteczek: 3.11$

3) 3 pudełka flamastrów: 8.73$

4) Kredki świecowe: 0.50$

5) Ścieralne kredki ołówkowe: 2.97$

6) 4 kleje: 1.97$

7) 2 teczki: 3.94$

8) 3 zeszyty 100-kartkowe: 1.50$

9) Paczka przegródek do segregatora: 1.54$

10) 48 ołówków: 3$

11) Chusteczki dezynfekujące: 1.77$

Cała wyprawka widoczna jest na zdjęciu. Oprócz tego mamy jeszcze plecak i piórnik z zeszłego roku. Koszt wyprawki to niecałe 31 dolarów ($30.77). I to wszystko. Nie musimy kupować żadnych książek. Książki i inne materiały dostarcza szkoła.

Należy zaznaczyć, że jest to kwota już z podatkiem, chociaż podatek był doliczany tylko do niektórych rzeczy (ostatnio pisałam o “Święcie podatku” na kierunekfloryda.com/back-to-school-sales-tax-holiday).

Każde dziecko musi przynieść wszystkie powyższe produkty w pierwszym dniu szkoły lub wcześniej podczas tzw. “Meet your teacher day”. Nauczycielka informuje co dzieci mogą sobie zostawić (np. po jednym ołówku, kredki, 1 klej, teczki itd.), a resztę rozdziela później jeśli komuś czegoś zabraknie.

Co ciekawe, tutaj większość dzieci ma te same lub bardzo podobne rzeczy. Wszystkie dzieci mają takie same zeszyty, które różnią się ewentualnie kolorem lub wzorkiem. Nie mają zeszytów z bohaterami bajek czy sportowcami. Takich zeszytów nie ma w sklepach (chyba że są porządnie pochowane na półkach). :) Dzięki temu biedniejszym dzieciom nie jest przykro, że kolega ma lepsze rzeczy.

Bardzo podoba mi się takie podejście, a jeszcze bardziej podoba mi się cena całej wyprawki. Pamiętajmy, że dla Amerykanina te 31 dolarów to mniej więcej jak dla Polaka 31 złotych. Wielokrotnie przy podawaniu cen to powtarzam, że tutaj zarabia się 3, a przy obecnym kursie dolara praktycznie prawie 4 razy więcej. Dlatego na ceny patrzy się inaczej niż patrzy Polak zarabiający w złotówkach.

Jeśli chcecie poczytać o wyprawce szkolnej do czwartej klasy, zapraszam na kierunekfloryda.com/wyprawka-szkolna-na-florydzie

 

Tagged
Karolina Moscicka
Mieszkam od ponad 6 lat w Sarasocie z moim mężem i 14-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.