Back-to-School Sales Tax Holiday

Edukacja Finanse Wszystkie Zakupy

W związku z rozpoczynającym się niedługo nowym rokiem szkolnym, na Florydzie od 7 do 16 sierpnia mamy “Święto podatku”, tzw. “Back-to-School Sales Tax Holiday”. :)

W dniach 7-16 sierpnia na Florydzie przy zakupie produktów związanych ze szkołą, nie jest doliczany w sklepach podatek, tzw. Sales Tax (w Polsce VAT). Dotyczy to zarówno podatku ogólnego na Florydzie, który wynosi 6% jak i dodatkowego podatku w niektórych hrabstwach (u nas w sumie cały podatek wynosi 7%).

Dzięki temu można kupić bez podatku m.in.:

– ubrania, buty i niektóre akcesoria, pod warunkiem, że koszt jednego produktu nie przekracza 100 dolarów

– materiały szkolne (kredki, ołówki, teczki itp.), pod warunkiem, że koszt jednego produktu nie przekracza 15 dolarów

– komputery osobiste i niektóre akcesoria, podatek nie jest doliczany do pierwszych 750 dolarów wydanych na dany produkt.

My oczywiście skorzystamy z tej możliwości i przed 15 sierpnia mamy zamiar się wybrać na zakupy szkolne, mimo że mamy ich naprawdę niewiele, o czym napiszemy w jednym z kolejnych artykułów.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *