Podatek w sklepach na Florydzie

Wszystkie Zakupy

Niektórzy o tym wiedzą, ale zdarzają się osoby, które przyjeżdżając do USA, są zdziwione faktem, że w sklepie przy kasie płacą więcej niż pokazywały ceny przy produktach. A to dlatego, że wszystkie ceny przy produktach pokazane są bez podatku.

Jeśli pójdziecie do jakiegokolwiek sklepu i będziecie robić zakupy, pamiętajcie, że ceny przy produktach pokazane są zawsze bez podatku. Dopiero przy kasie doliczany jest podatek.

Podatek nie jest dodawany do każdego produktu. Zauważyliśmy, że za żywność nie jest doliczany, ale już za alkohol, środki czystości, ubrania i wiele innych produktów tak. Podatek ten różni się między stanami, a często jeszcze między hrabstwami w danym stanie, np. na Florydzie wynosi 6% + dodatkowo w niektórych hrabstwach dolicza się jeszcze 0.5, 1 albo 1.5%. W Sarasocie podatek taki wynosi w sumie 7%.

Ostatnio byliśmy na zakupach spożywczych (głównie spożywczych) i przy kwocie 80 dolarów, tylko niecałe 10 dolarów było opodatkowane: za napój alkoholowy, zapachy do łazienki i materac do pływania. :) Do reszty nie został doliczony podatek.

Podatek w sklepach

 

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *