“Wymuszony” napiwek

Pozostałe Wszystkie

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o konieczności dawania napiwków w USA. Ostatnio byliśmy w restauracji na obiedzie i wysokość napiwku została na nas niemalże wymuszona. :)

Tak jak jakiś czas temu pisaliśmy na kierunekfloryda.com/napiwki-to-w-usa-koniecznosc, napiwki w USA powinny wynosić ok. 15-20% ogólnej wartości rachunku. Często w restauracjach dostaje się rachunki z miejscem na wpisanie napiwku i wtedy kwota wraz z napiwkiem pobierana jest gotówką lub kartą.

Ostatnio wybraliśmy się na obiad do jednej z restauracji w Sarasocie, gdzie otrzymaliśmy rachunek z już zaznaczonym napiwkiem. Przy kwocie 37.49$ zaproponowali napiwek w wysokości 7.87$, czyli trochę ponad 20%. :)

Zastanawialiśmy się, czy robią tak dlatego, że niektórzy dają za mało napiwku czy chcą zaznaczyć, że napiwek to konieczność w USA.

Rachunek z napiwkiem

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *