Regulacje dotyczące prowadzenia biznesu w różnych stanach

Biznes Wszystkie

Prowadząc biznes w USA należy zapoznać się z informacjami ogólnokrajowymi czy podatkiem federalnym, ale przede wszystkim z regulacjami w stanie, w jakim się prowadzi biznes.

W Stanach Zjednoczonych każdy stan to tak jakby oddzielny kraj, kierujący się na wielu płaszczyznach swoimi zasadami. Dotyczy to m.in. prowadzenia biznesu.

Zawsze namawiamy do tego, żeby wszelkie decyzje o rejestracji firmy, wyborze odpowiedniej formy działalności, rozliczenia itp. konsultować ze swoim księgowym czy prawnikiem. Warto jednak zawsze chociaż trochę dokształcić się w tych tematach, żeby później rozmowa z doradcą była dla nas bardziej przejrzysta.

Na stronie www.usa.gov/state-business, można znaleźć wiele informacji przydatnych dla właścicieli firm. Wystarczy wybrać stan, w jakim prowadzi się biznes. Wybierając przykładowo Florydę (w której my mieszkamy), znajdziecie informacje m.in. na następujące tematy:

  1. Jak otworzyć biznes na Florydzie.
  2. Linki do wielu przydatnych informacji odnośnie prowadzenia biznesu na Florydzie, m.in. dla przedsiębiorców z zagranicy.
  3. Możliwości finansowania dla biznesów na Florydzie.

Zachęcamy do odwiedzenia tej strony i zapoznania się z wieloma odnośnikami na niej się znajdujących. A w przypadku dodatkowych pytań, warto się zgłosić do swojego doradcy podatkowego/księgowego/prawnika.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *