Stone Mountain Park

Stone Mountain Park w Georgii koło Atlanty

Poza Florydą Wszystkie

Stone Mountain Park to najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w Georgii. Znajduje się ok. pół godziny drogi od Atlanty. Zatrzymaliśmy się tam jadąc z Florydy do Smoky Mountains. I nie żałujemy! 

Stone Mountain to góra powstała w wyniku wypływu magmy z wnętrza skorupy ziemskiej. Stąd też jej tak inny wygląd niż większość gór, z którymi mieliśmy styczność. W najwyższym punkcie ma 514 m n.p.m. (1,686 stóp). Na górę można wejść pieszo (co nie jest wcale takie proste, można się trochę zasapać) wbiec lub wjechać kolejką górską w stylu tej na Kasprowy Wierch w Zakopanem. My z mężem wybraliśmy pierwszą opcję, a nasz syn z wielką ochotą, opcję drugą. Po spędzeniu trochę czasu na samym szczycie, z którego roztaczał się widok, m.in. na skyline Atlanty, zeszliśmy na dół. Nasz syn poszedł pobiegać jedną ze ścieżek u podnóża góry, a my pospacerowaliśmy jeszcze trochę po okolicy. 
 
Stone Mountain jest znana nie tylko ze względu na swoją geologię, ale również rzeźbę po północnej stronie góry. Jest to największa tego typu płaskorzeźba na świecie. Przedstawia liderów konfederatów z wojny secesyjnej: Jeffersona Davis’a, Roberta E. Lee i Stonewalla Jackson’a. 
 
Cały park ma ponad 3,200 akrów. Na tym terenie znajduje się wiele różnych atrakcji. Nie sądziliśmy, że w parku tym można spędzić tyle czasu. Traktowaliśmy to jako chwilowy postój, a teraz wiemy, że warto tam spędzić cały dzień. Na pewno następnym razem tak zrobimy.
 
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony parku www.stonemountainpark.com
 
Tymczasem zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku i zdjęć.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *