Kemping Skidaway Island State Park

Kemping w Skidaway Island State Park w Savannah w stanie Georgia

Poza Florydą Wszystkie

Skidaway Island State Park to nie park florydzki, ale chcielibyśmy Wam raz na jakiś czas pisać też o naszych podróżach poza Florydę. W tym konkretnym parku nocowaliśmy na kempingu w trakcie naszego krótkiego wypadu wakacyjnego do Georgii.

Nieraz chcieliśmy się wybrać na kemping poza Florydę i w końcu się udało. Wybraliśmy Skidaway State Park w Savannah, ponieważ od zawsze chcieliśmy zobaczyć to miasto, a park znajduje się tylko pół godziny drogi od centrum Savannah. 

O kempingu, który znajduje się na terenie tego parku czytaliśmy dużo pozytywnych opinii i sprawdziły się. Kemping położony jest w lesie, a miejsca są dosyć daleko od siebie, dlatego każdy ma chociaż trochę prywatności. Większość miejsc ma stół z ławkami do siedzenia, kranik z wodą, miejsce na ognisko i prąd. Dzięki temu mimo, że byliśmy pod namiotem, mieliśmy do dyspozycji ładowarki, lampki, wiatraki, a nawet czajniczek turystyczny, w którym mogliśmy przygotować sobie herbatę. ;) Oczywiście to nie to samo co u innych osób, których większość nocowała albo w przyczepach albo w olbrzymich kamperach często przypominających autokary. ;) 

W parku był m.in. sklepik z jedzeniem, sklepik z pamiątkami i różnymi rzeczami przydatnymi na kempingu, automaty z zimnymi napojami (które się przydały, bo było naprawdę ciepło) i oczywiście łazienki z prysznicami. 

Co najważniejsze, park był naprawdę piękny… z mnóstwem ścieżek spacerowych, prowadzących przez las, łąki czy przy wodzie. W ciągu tych 3 dób, które tam spędziliśmy, oprócz tego, że zwiedziliśmy Savannah i wybraliśmy się na wycieczkę do Karoliny Południowej (o czym w jednym z kolejnych artykułów) udało nam się przejść wszystkie ścieżki w parku.

Naprawdę polecamy to miejsce wszystkim, którzy lubią kempingi i naturę. My na pewno tam się jeszcze kiedyś wybierzemy, chociaż tym razem chcielibyśmy już z czymś większym od namiotu. ;)

Tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej o Skidaway Island State Park, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony gastateparks.org/SkidawayIsland. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wykonanego przez nas filmiku oraz poniższej galerii zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *