Co to jest SCAM i jak go uniknąć

Biznes Wszystkie

W USA niestety często spotykamy się z tzw. SCAM-em. Co to takiego, jak uniknąć nabrania się na SCAM i gdzie w razie czego można taki SCAM zgłosić.

Nie mylić ze słowem SPAM (czyli niechcianymi wiadomościami, raczej nieszkodliwymi). SCAM natomiast może prowadzić do tego, że podamy komuś nasze dane (które zostaną potem wykorzystane) czy dokonamy jakiejś płatności, która trafi w niepowołane ręce.

Często rejestrując firmę, później zaczynamy otrzymywać na nasz adres różnego rodzaju listy, które wyglądają jak listy od instytucji rządowych i które informują nas, że żeby np. otrzymać ważny dla nas certyfikat zarejestrowania firmy, powinniśmy im wpłacić $136. Niestety wiele osób się na to nabiera. Pamiętajmy, że jeśli nie jesteśmy pewni, czy musimy za coś zapłacić czy nie, warto to zawsze skonsultować np. z naszym księgowym, prawnikiem, czy informatykiem. SCAM-y bowiem mogą przychodzić nie tylko normalną pocztą, ale np. również emailem. Często SCAM-y emailowe dotyczą np. przedłużenia ważności domeny internetowej. Warto dokładnie przyjrzeć się wiadomości, którą otrzymujemy i jeśli chociaż trochę nie jesteśmy pewni, czy mamy kliknąć w podany link (uwaga! nigdy nie klikajmy w nieznane linki), warto skontaktować się ze swoim informatykiem.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *