Kolekcjonerski album dla miłośników Parków Narodowych w USA

Ciekawostki Wszystkie

Pamiętam jak chodząc z rodzicami po Tatrach w Polsce, zbierałam pieczątki ze schronisk. Zawsze się cieszyłam, że zobaczyłam kolejne miejsce. W USA dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze zwiedzaniem tego kraju i bardzo fajną przydatną w tym rzeczą jest album kolekcjonerski z Parkami Narodowymi, w którym zbiera się m.in. również pieczątki!

Co to dokładnie za album?

Nazywa się to Passport to Your National Parks. Jest to album z systemem Parków Narodowych w USA. Podzielony jest na regiony USA i  poszczególne stany. W każdym stanie są puste miejsca, w które wkleja się specjalne naklejki, zakupione w sklepikach przy parkach czy pomnikach. Oprócz tego są jeszcze dodatkowe miejsca na pieczątki! Jak mi to przypomina Tatry i moją książeczkę z pieczątkami ze schronisk!

Jest to świetny sposób na głębsze poznanie miejsc, które zwiedzamy. Przy każdym miejscu jest krótki opis. Dzięki temu można się dowiedzieć więcej o danym miejscu i łatwiej jest zapamiętać jego nazwę.

My dopiero zaczęliśmy swoją przygodę z podróżami po USA. Na razie naszym głównym celem podróży była Floryda. Teraz staramy się wyjeżdżać coraz dalej, odkrywając coraz to nowe miejsca.

Album ten zakupiliśmy będąc w Great Smoky Mountains National Park w Karolinie Południowej. Pamiętam jak weszliśmy do sklepiku z pamiątkami, w którym pracowała przemiła sprzedawczyni. Jak tylko zauważyła, że interesujemy się tym albumem, zaczęła nam opowiadać, jaka to niezwykła rzecz i jaka przygoda biorąc pod uwagę ile pięknych parków jest w USA. Zaczęła dokładnie tłumaczyć, jak korzystać z albumu, gdzie wklejać naklejki, gdzie wstawiać główne pieczątki, a gdzie te dodatkowe. Była bardzo podekscytowana widząc, że właśnie rozpoczynamy swoją przygodę z podróżowaniem po USA.

O Great Smoky Mountains jeszcze Wam nie opowiedzieliśmy, ale na pewno zrobimy to w najbliższym czasie. Jest to przepiękne pasmo górskie, znajdujące się względnie niedaleko od nas, bo ok. 10h. Można dojechać w jeden dzień, także całkiem nieźle. A jakie widoki!

Przed nami jeszcze sporo pracy, żeby zapełnić całość… nie wiem, czy to się uda, ale będziemy na pewno się starać zapełnić jak najwięcej wolnej przestrzeni w naszym albumie. 

Zachęcamy Was również do tego samego! Szczególnie jak macie dzieci. To niesamowity sposób na zainteresowanie ich podróżami.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *