Piękna Savannah w stanie Georgia

Poza Florydą Wszystkie

Z czym Wam się najbardziej kojarzy Savannah? Większość z Was pewnie nie wie, że to w Savannah na słynnej ławce siedział Forrest Gump. Miejsce to było jednym z punktów do zobaczenia podczas naszego spaceru po tym mieście.

Savannah to najstarsze miasto w stanie Georgia. Założone zostało w 1733 roku nad rzeką Savannah River. Kiedyś było strategicznym portowym miastem podczas Rewolucji Amerykańskiej i Wojny Secesyjnej. Teraz jest centrum przemysłowym i ważnym portem na Oceanie Atlantyckim. Jest to 5. największe miasto Georgii z liczbą ludności ok. 148,000. 

O Savannah słyszeliśmy nieraz. I zawsze były to słowa typu “piękna”, “musicie ją zobaczyć”, “przepiękne miasto”. Wszyscy mieli rację. Miasto różnorodne, piękne, warto je zwiedzić na piechotę z mapką w ręce. My właśnie tak zrobiliśmy.

Oczywiście najbardziej Savannah kojarzyła mi się z Forrestem Gumpem. Każdy mówił “musicie iść do tego parku, gdzie siedział Forrest”. Niestety ławeczki tam nie ma, ale ci co przychodzą w to miejsce, robią zdjęcie z napisem “Chippewa Square”.

Innym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Forsyth Park z piękną fontanną. Zaraz blisko tego parku stoi Armstrong Kessler Mansion, posiadłość, która aktualnie należy do przedsiębiorcy Richarda C. Kesslera czy historyczny hotel zwany Mansion on Forsyth Park z czerwonej cegły. 

Podczas naszej pieszej wycieczki odwiedzaliśmy m.in. malutkie parki jak na przykład ten z pomnikiem Kazimierza Pulaskiego, który zginął tu podczas oblężenia miasta w 1779 roku w trakcie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (Rewolucji Amerykańskiej). Na pomniku jest napisane “”Pulaski, the Heroic Pole, who fell mortally wounded, fighting for American Liberty at the siege of Savannah, October 9, 1779.” 

Spacerowaliśmy również uliczkami z przepięknym kamienicami z rosnącymi tuż przy ulicy wielkimi dębami. Próbowałam zajrzeć w wiele takich uliczek, żeby uchwycić jak najwięcej z tych niespotykanych na Florydzie domów (mój zawód zobowiązuje). ;) 

Jeśli będziecie w Savannah, koniecznie musicie również wstąpić do Muzeum Prohibicji. Jest to pierwsze i jedyne muzeum w USA poświęcone historii prohibicji. 

Wszystkie opisane powyżej miejsca jak również i inne dodatkowe zobaczycie na poniższym filmiku i w galerii zdjęć. Zachęcamy do oglądania. A jak kiedyś będziecie mieli okazję, koniecznie wybierzcie sie do Savannah. Naprawdę polecamy!

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *