“Teacher Appreciation Week” – Tydzień Uznania dla Nauczycieli

Edukacja Wszystkie

Dzisiaj rozpoczyna się w USA “Teacher Appreciation Week”, czyli Tydzień Uznania dla Nauczycieli. W związku z tym otrzymaliśmy ze szkoły informację, w jaki sposób można podziękować nauczycielowi za jego pracę w ciągu ostatniego roku szkolnego.

Nie jest to obowiązkowe, ale moim zdaniem jest to fajny zwyczaj, szczególnie, że namawia się dzieci, żeby samodzielnie przygotowały coś dla nauczyciela. Aby było łatwiej przedstawione zostały nam poniższe propozycje:

Poniedziałek – notatka dla nauczyciela, zaczynająca się od słów: Dziękuję Ci za… Lubię jak Ty… W tym roku nauczyłeś mnie…

Wtorek – coś słodkiego, żeby nauczyciel mógł się podzielić tym w czasie lunchu ze swoimi przyjaciółmi (ciasteczka, ciasto, donuty itp.)

Środa – rysunek, kwiatek lub roślina doniczkowa

Czwartek – wyposażenie do klasy, można zapytać nauczyciela, czego potrzebuje

Piątek – coś związanego z jabłkami: sam owoc, cukierki, naklejki, mydełko…

My zaczęliśmy dzisiaj od liściku, w którym mój syn podziękował nauczycielce m.in. za jej cierpliwość w początkowych dniach szkoły, kiedy często niestety musiała tłumaczyć mu dodatkowo różne rzeczy, bo nie wszystko rozumiał po angielsku. :)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *