Polska włączona do programu ruchu bezwizowego

Pozostałe Wszystkie

Już niedługo będzie można podróżować do USA bez wizy! Pamiętajmy jednak, że nie ma to nic wspólnego z osiedleniem się na stałe czy legalną pracą w USA.

Odkąd jest głośno o zniesieniu wiz do USA dla Polaków, dostajemy od Was dużo maili. Niestety wiele osób myli wizy imigracyjne z turystycznymi. Należy pamiętać, że w celu zamieszkania w USA, należy posiadać wizę imigracyjną. Ruch bezwizowy dotyczy pobytów turystycznych i biznesowych w USA nie dłuższych niż 3 miesiące. 

Rozmawiając z wieloma osobami na ten temat, widzimy, że nie wszystkim podoba się taki obrót sprawy. Ogólnie jeśli ktoś zamierza wyjechać nie na dłużej niż na 3 miesiące, jest to dobre rozwiązanie. Ci jednak, którzy wyjeżdżają na dłużej niż 3 miesiące, będą musieli się nadal ubiegać o wizę i tłumaczyć, dlaczego rozwiązanie 3-miesięczne im nie wystarcza. 

Należy też pamiętać, że jeśli wyjeżdżamy do USA w celach zarobkowych, również potrzebna jest odpowiednia wiza. Ruch bezwizowy nie ma nic wspólnego z legalnym podjęciem pracy w USA.

Wszystkich, którzy chcą się wgłębić w temat ruchu bezwizowego zapraszamy na pl.usembassy.gov/pl/vwp-fact-pl

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

4 komentarze do “Polska włączona do programu ruchu bezwizowego

  1. Witam w 2021 roku planujemy wycieczkę na Florydę , mieszkamy w UK mamy polskie paszporty czy potrzebujemy wizy turystycznej? lub wypelnic jakies papiery przed wyjazdem?

    1. Witam! Proszę takie pytania zadawać u siebie w ambasadzie. :) Nie chcę w razie czego wprowadzić w błąd. Pozdrawiam serdecznie!

  2. Karolina a orientujesz się może w temacie takim – my mamy wizy bo latamy do Tampy co roku do córki. I teraz tez lecimy w lutym. I teraz sama nie wiem czy lecimy z,wiza na,starych zasadach czy musimy wypełniać ESTA przed wyjazdem? Taka zagadka – chociaż jak mamy wizy to chyba lepiej dla nas na wizę wjeżdżać.

    1. Z tego co wiem, to jeśli macie wizę to latacie na tej wizie, dopóki będzie ważna. Nie musicie wypełniać ESTA. Ale najlepiej w takich sprawach dzwonić do ambasady. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *