Miami Design District

Ciekawe miejsca Wszystkie

Gratka dla tych, co lubią nowoczesną sztukę i architekturę. Szokuje nie tylko nowoczesnym budownictwem, ale również cenami, jakie oferują znajdujące się tam sklepy. :D

Miami Design District odwiedziliśmy podczas naszej ostatniej wycieczki do Miami, w marcu tego roku. Dystrykt ten nie był jeszcze do końca wykończony, ale i tak już można było dużo zobaczyć. Przepiękne nowoczesne budownictwo ze sklepami z luksusowymi markami przyciąga zarówno tych z grubym portfelem, jak i tych zafascynowanych architekturą i sztuką.

Znakiem rozpoznawczym dystryktu jest kula wyglądająca jak z przyszłości zwana Buckminster Fuller Fly’s Eye Dome od imienia i nazwiska swojego twórcy. W 1965 roku amerykański projektant i wynalazca Buckminster Fuller zaprojektował i opatentował Fly’e Eye Dome i nazwał ją autonomiczną maszyną mieszkalną (autonomous dwelling machine). Dzisiaj można ją obejrzeć w sercu Miami Design District.

Oprócz tej kuli, a bardziej kopuły (dome = kopuła) dystrykt ten zachwyca wieloma niesamowitymi budynkami z elewacjami często jak z przyszłości. Na jednym, będącym zarazem parkingiem “wiszą” samochody, innego elewacja przypomina korę drzewa.

Również drogie marki znajdujące się tutaj (Gucci, Louis Vuitton, Cartier, Christian Louboutin, Givenchy czy Fendi to tylko niektóre z nich), zadbały, żeby elewacje budynków, w których się znajdują były nietypowe, piękne.

Mówiąc już o drogich markach, warto zaznaczyć, że ostatnio wśród nastolatków panuje tutaj moda na muzykę, w której często przewija się w tekstach marka Gucci. Dlatego też mój syn koniecznie chciał odwiedzić ten sklep. Oglądając różne produkty, wybrał dla siebie sweter i oczywiście żartując zażyczył go sobie “od Mikołaja”. ;) Cena – tylko $2,000, także w tym roku musimy znaleźć bogatego Mikołaja. Ktoś chętny? :D :D :D

Spacerując po Miami Design District na każdym kroku można się natknąć na coś niesamowitego z dziedziny sztuki czy architektury. Popiersie Le Corbusier’a, znanego architekta, pioniera w dziedzinie nowoczesnej architektury, instalacja huśtawek projektu niemieckiego projektanta Konstanina Grcic’a czy przepiękny mural z dżunglą to tylko niektóre z nich.

Miejsce naprawdę warte odwiedzenia. Nawet jeśli się nie jest z tych kupujących buty Louboutins, warto chociaż zasmakować tej niezwykłej architektury. :)

Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć o Miami Design District, zapraszamy na www.miamidesigndistrict.net

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszego filmiku i poniższych zdjęć.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

1 thought on “Miami Design District

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *