Budynek Florida Polytechnic University

Ciekawostki Wszystkie

Jadąc autostradą z zachodniego wybrzeża Florydy do Orlando nieraz pewnie zauważyliście po prawej stronie w miejscowości Lakeland niesamowitą budowlę jak z przyszłości. Jest to budynek Florida Polytechnic University.

W 2010 roku wybraliśmy się w podróż po Europie i dojechaliśmy aż do Walencji w Hiszpanii. W Walencji zachwyciło nas niesamowite nowoczesne “Miasto sztuki i nauki”, z budowlami jak z przyszłości. Zaczęliśmy czytać o tym miasteczku, a przede wszystkim ciekawiło nas kto je zaprojektował. Okazało się, że projektantem jest Santiago Calatrava, który słynie właśnie z innowacyjnych i artystycznych projektów architektonicznych, łączących często elementy ruchu i geometrii.

Później zauważyliśmy te właśnie budowle, oglądając film Tomorrowland.

Kolejny raz z Santiago Calatrava “spotkaliśmy się” na Manhattanie w Nowym Jorku, gdzie zachwyceni byliśmy nowoczesnym projektem stacji metra World Trade Center.

Okazuje się, że również na Florydzie znajduje się budowla zaprojektowana przez tego architekta. Jest to Uniwersytet w Lakeland. Głównym elementem centralnym kampusu tego uniwersytetu jest budynek Innowacji, Nauki i Technologii (IST), który charakteryzuje się charakterystyczną i wyrazistą kopułą. To właśnie ten budynek jest dziełem Santiago Calatrava.

Jak będziecie kiedyś jechać np. z Sarasoty autostradą do Orlando, na wysokości Lakeland wypatrujcie tego budynku po prawej stronie. 

A jeśli zaciekawiliśmy Was trochę architekturą, koniecznie wpiszcie sobie w google Santiago Calatrava i zobaczcie jak niesamowite budowle zaprojektował.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *