Kampus Florida Gulf Coast University

Edukacja Wszystkie

Ostatnio wybraliśmy się na bieg na 5 kilometrów naszego syna. Bieg odbywał się na terenie kampusu Florida Gulf Coast University. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak wygląda taki kampus i oczywiście z chęcią dzielimy się z Wami zebranymi materiałami. :)

Kampus tego uniwersytetu mieści się w miejscowości Fort Myers i zajmuje powierzchnię 800 akrów. Połowa tej powierzchni to tereny naturalne. Na uczelni tej studiuje ok. 15,000 studentów z 45 stanów i ponad 85 krajów! Na kampusie mieszka ok. 4,700 studentów. Na terenie kampusu znajdują się m.in. trzy osiedla, na których mieszkają studenci, restauracje (m.in. Starbucks czy Chick-Fil-A), boiska do koszykówki i siatkówki, korty tenisowe, hala sportowa, siłownia, sale do fitnessu, Aquatic Center z dwoma basenami, dodatkowo na terenie jednego z osiedli basen przypominający bardziej te znajdujące się w resortach turystycznych, a nie na uczelni. ;) Oczywiście do tego przeróżne budynki z salami, w których odbywają się zajęcia.

Na pewno zastanawiacie się nad jednym, ile kosztuje nauka w takiej uczelni. Wielu z Was słyszało, jak drogie są studia w USA i że mało kogo na nie stać. Warto jednak zaznaczyć, że po pierwsze wielu uczniów stara się tutaj o stypendia, przynajmniej takie, które pokryją część czesnego. Po drugie wielu uczniów tutaj pracuje. Znamy osoby, które studiują i pracują na uczelni oraz dodatkowo sobie dorabiają w innym miejscu, samodzielnie opłacając studia. I znajdują czas na naukę, świetnie się uczą i mają czas na imprezowanie. :)

Ale przejdźmy do konkretów. :) Sami byliśmy ciekawi ile kosztuje nauka na FGCU, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić. Według tego, co jest zamieszczone na stronie www.fgcu.edu, przykładowy roczny koszt studiów undergraduate (polski licencjat) dla studenta mieszkającego z rodzicami to $13,601, natomiast dla takiego, który mieszka na kampusie to $20,390. Kwoty te zawierają: opłaty za przedmioty, książki i materiały szkolne, zakwaterowanie (w przypadku drugiej opcji), transport, wydatki osobiste. Należy zaznaczyć, że są to kwoty dla mieszkańca Florydy. W przypadku osób spoza Florydy, należy dodać $19,043.70. Oczywiście kwoty te mogą się nieznacznie różnić, ale mniej więcej patrząc na nie można mieć wyobrażenie ile kosztują tu studia.

Należy zaznaczyć, że podane kwoty nie są wysokie. Są uczelnie, te bardziej renomowane, na których koszt studiów wynosi nawet ponad 3 razy więcej! Przykładowo rok na Harvardzie z zakwaterowaniem to ponad $70,000 rocznie. Ale Harvard to jedna z najlepszych uczelni na całym świecie, przez wielu uznawana za najlepszą.

Oczywiście wszystko zależy od tego jak zdolny jest student i czy otrzyma jakąkolwiek pomoc (większość studentów otrzymuje, zarówno na FGCU jak i na Harvardzie jest to ok. 70%). Warto przede wszystkim dobrze się uczyć w high school, zbierać jak najwięcej kredytów (o czym pisaliśmy w poprzednim artykule na kierunekfloryda.com/przedmioty-ap-w-high-school) i być dobrym w jakiejś dyscyplinie sportowej. Uczelnie chętnie przyjmują dobrych sportowców.

Według nas, jak ktoś chce studiować, to da radę. Oczywiście ostatecznością jest kredyt studencki. Przy dobrych studiach, po których znajduje się szybko dobrze płatną pracę, taki kredyt podobno z powodzeniem się spokojnie spłaca. Ale jest to oczywiście ostateczność.

Na powyższym filmiku i poniższych zdjęciach zobaczycie tylko część kampusu FGCU. Nie udało nam się niestety zobaczyć całego kompleksu. Może kiedyś to nadrobimy. ;)

Kiedy mój syn zobaczył kampus FGCU, a przede wszystkim jego zaplecze sportowe oraz poczytał o drużynach sportowych, powiedział “Mama, to jest mój plan B” (plan A jeszcze nie jest do końca sprecyzowany). ;)

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *