Luksusowa ulica handlowa Worth Avenue w Palm Beach

Ciekawe miejsca Wszystkie

Worth Avenue w Palm Beach to jedna z najdroższych ulic handlowych w USA. Ale to nie tylko drogie sklepy sprawiają, że jest wyjątkowa…

Według rankingu na www.businessinsider.com/most-expensive-shopping-streets-america-2017-11, ulica Worth Avenue znajduje się na 7 miejscu jeśli chodzi o najdroższe ulice handlowe w Stanach Zjednoczonych. Wynajem kosztuje tu średnio $145 dolarów za stopę kwadratową na rok (ok. 0.09m2). Jeśli chcielibyśmy wynająć 100m2 na tej ulicy, zapłacilibyśmy średnio ok. $156 tys. rocznie.

Marki takie jak Chanel, Gucci czy Louis Vitton to tylko niektóre z najemców na tej ulicy. Oprócz marek odzieżowych, na Worth Ave znajdują się również restauracje. Niektóre z nich usytuowane są w miejscach, w których przez chwilę zapomina się o tym, że jest się w USA i patrząc wokół siebie wydaje nam się, jakbyśmy się przenieśli na południe Europy.

No i to właśnie w tym miejscu nas zachwyciło. Boczne uliczki, które często wyglądają jak przeniesione z Włoch, Francji czy Hiszpanii oraz kamieniczki stojące tuż przy nich są po prostu przepiękne. Koniecznie je obejrzyjcie na filmie i zdjęciach.

A jak będziecie w Palm Beach, zachęcamy do spaceru Worth Avenue. Jej początek znajduje się tuż przy Oceanie Atlantyckim, którego brzegiem można również się przespacerować. A niedaleko, jadąc na południe ulicą S Ocean Blvd (inaczej A1A), można zobaczyć posiadłość prezydenta Donalda Trumpa, o którym pisaliśmy już wcześniej na kierunekfloryda.com/przejazdzka-wzdluz-oceanu-atlantyckiego-palm-beach-i-okolice

[Not a valid template]

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *