Dekopon, inaczej sumo citrus ;)

Kuchnia Wszystkie

Co to jest sumo citrus i jak smakuje? Gdy zobaczyliśmy ten nietypowy owoc w naszym Publixie, postanowiliśmy go wypróbować. :)

[Not a valid template]

Sumo citrus rzeczywiście z wyglądu kojarzy się z sumo. :D Ponieważ nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tym owocem, postanowiliśmy go spróbować. :)

Baaardzo łatwo się obiera i smakuje podobnie do pomarańczy i mandarynki, jednak jest delikatniejszy. :) Nam bardzo smakował. :)

Zaczęłam szukać informacji o tym owocu w Internecie. Jego nazwa to Dekopon, a w USA sprzedawany jest właśnie pod nazwą “sumo citrus”. Z tego co wyczytałam, dekopon powstał w wyniku genetycznej modyfikacji w Japonii w 1972 roku. Jest uprawiany nie tylko w Japonii, ale również m.in. w Brazylii, Korei Północnej jak również w USA (prawdopodobnie w Kalifornii).

Jeden średniej wielkości dekopon ma ok. 100% dziennego zapotrzebowania na witaminę C! Zawiera też m.in. potas i witaminę A i ma mało kalorii.

Jego wadą jest niestety cena. Za jedną sztukę zapłaciliśmy $3.59. ;)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *