Rambutan – tajemniczy owoc

Ciekawostki Kuchnia Wszystkie

Na pierwszy rzut oka wygląda jak jeżowiec. Dlatego właśnie mnie zaciekawił, gdy zauważyłam go w lodówce sklepowej. :) Jak się okazało, że jest to owoc, postanowiłam go kupić i spróbować. ;)

[Not a valid template]

Owoc ten to rambutan. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, dlatego zaczęłam szukać w Internecie informacji na jego temat. Jak to się je? I jakie ma wartości odżywcze? :)

Rambutan pochodzi z południowo-wschodniej Azji, gdzie jest najczęściej spotykany. Aktualnie oprócz tego regionu uprawia się go również w Afryce, Oceanii i Ameryce Środkowej.

Żeby dostać się do jadalnej części, należy naciąć “włochatą” łupinkę i wydobyć owoc z wnętrza. Owoc ma orzeźwiający smak oprócz gorzkiej pestki, która jest w środku i którą należy wyrzucić.

Rambutan jest m.in. źródłem witaminy C, B3, B12 i niacyny oraz żelaza, magnezu, fosporu, potasu i sodu.

Jest dobry, ale przez dosyć sporą pestkę niezbyt wygodny w jedzeniu. :) Ale warto spróbować! :) Jak to zrobicie dajcie nam znać, czy Wam smakował.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *