Na farmie borówki amerykańskiej

Ciekawe miejsca Wszystkie

Nie ma to jak smak owoców zerwanych prosto z krzaczka. A do tego świetna zabawa i mile spędzony czas na łonie natury. :) Tego doświadczyliśmy na farmie borówki amerykańskiej w miejscowości Lithia na Florydzie.

Pamiętam jak kiedyś będąc u cioci na działce czy u rodziny na wsi często zrywałam owoce prosto z krzaka, drzewa itp. Dzisiaj owoce kupuje się głównie w sklepie, dlatego warto dzieciom pokazać, skąd pochodzą. :) Poza tym takie owoce samodzielnie zebrane naprawdę lepiej smakują. :)

Farma, na którą się udaliśmy to Lyna Berry Farm (www.lynaberryfarms.com) w miejscowości Lithia, znajdującej się godzinę drogi od nas. Na farmie spędziliśmy ok. 2 godzin. Mimo upału, naprawdę było warto. Wróciliśmy do domu z 3 wiaderkami borówek (na zdjęciu pozostałe 2 wiaderka należą do znajomych, z którymi się wybraliśmy), około 20 lbs (czyli 9kg). Część zjedliśmy, a resztę zamroziliśmy. I już sobie obiecaliśmy, że na pewno jeszcze nieraz udamy się w tego typu miejsce. Do dyspozycji mamy m.in. farmy brzoskwiń, truskawek czy pomarańczy. Oczywiście mimo że na Florydzie cały rok jest ciepło i świeci słońce warto obserwować w Internecie, kiedy na jakie owoce jest sezon. Sezon na borówki już się skończył, ale niedługo zaczniemy się rozglądać za innymi owocami. :)

Rady dla tych, co wybiorą się na farmę Lyna Berry Farm:

  1. Warto założyć zabudowane buty (nie japonki czy sandałki), w końcu to farma! :D
  2. Koniecznie trzeba wziąć nakrycie głowy.
  3. Płacicie za wiaderko nieważne jak dużo będzie w nim owoców, dlatego warto ładować z górką. 
  4. Każdy dostaje wiaderko na samym początku. Na samym końcu płacicie tylko za liczbę pełnych wiaderek, nie musicie wszystkich zapełniać.
  5. Przy zbieraniu możecie jeść ile chcecie, także nie najadajcie się za bardzo na śniadanie. ;) 

Jedno wiaderko to koszt $15. Ale już nie chodzi o samą cenę, a o mile spędzony czas. :D Polecamy!

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *