Latarnia morska i muzeum w Ponce Inlet

Ciekawe miejsca Wszystkie

Kawałek historii w uroczym miejscu na Florydzie, na południe od słynnej plaży w Daytona Beach. Jak tylko macie okazję, koniecznie odwiedźcie to miejsce. 

 

Latarnia morska w Ponce Inlet jest najwyższą latarnią na Florydzie i drugą co do wysokości murowaną latarnią w Stanach Zjednoczonych. Aby wspiąć się na jej szczyt, trzeba pokonać 203 schodów. Ale wysiłek warty jest widoków, m.in. na Ocean Atlantycki. :) Oprócz latarni w miejscu tym można zwiedzić również budynki, w których mieszkali dozorcy wraz z rodzinami. Zwiedzanie zarówno zaczyna się jak i kończy w sklepiku z pamiątkami. ;)

Po raz pierwszy lampa na tej latarni (wtedy zwanej Mosquito Inlet Lighthouse) zaświeciła się w 1887 roku. Na przestrzeni lat zarówno latarnia jak i budynki mieszkalne były modernizowane. W 1998 latarnia została wpisana do Narodowego Rejestru Pomników Historycznych. Aktualnie funkcjonuje prywatnie jako znak nawigacyjny.

Nie będziemy Wam zdradzać za dużo szczegółów, bo sami lubimy jak coś nas miło zaskakuje w trakcie zwiedzania. :) Możemy Wam powiedzieć jedno, naprawdę warto odwiedzić to miejsce.

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym miejscu, odwiedźcie oficjalną stronę ponceinlet.org

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia powyższego filmiku i poniższej galerii zdjęć.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *