Naples – florydzki Neapol

Ciekawe miejsca Wszystkie

Naples czyli po polsku Neapol to miasteczko położone ponad 1,5 godziny drogi od nas na południe. Już nieraz mieliśmy zrobić sobie tam wycieczkę i w końcu się udało! :)

Naples liczy ok. 20tys. mieszkańców i znajduje się w hrabstwie Collier. Jest to jedno z najbogatszych miast w USA. Niektóre domy przekraczają cenę 50 mln dolarów!

Nic dziwnego, że można spotkać tutaj gwiazdy światowego kalibru. Znajomi, którzy tam mieszkają, mówili nam ostatnio, że spacerując główną ulicą Naples spotkali Anthony’ego Hopkinsa!

Na powyższym filmiku i poniższych zdjęciach udokumentowaliśmy nasz spacer po Naples.

Zaczęliśmy od głównej uliczki czyli 5th Avenue South. To tutaj można zobaczyć przepiękne budynki, w których znajdują się różne sklepy, restauracje czy biura nieruchomości. Oczywiście wszystko wzorowane na południu Europy. Idąc dalej w stronę plaży można z bliska obejrzeć piękne rezydencje. Wiele z nich stoi tuż przy uliczkach, są na wyciągnięcie ręki. :) Sama plaża jest ok, chociaż nic nie pobije piasku na naszej Sieście. :)

Oczywiście chcieliśmy koniecznie przejść się słynnym molo, które niestety, jak się okazało, było do połowy zamknięte. Niesamowite, że do dzisiaj widać jeszcze skutki huraganu Irma, który “odwiedził” Florydę we wrześniu 2017!

Z powrotem do 5th Avenue wróciliśmy już bocznymi uliczkami, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jeszcze więcej pięknych domów. :)

Nasz spacer zakończyliśmy na osiedlu mieszkalnym Poseidon Place at Bayfront, które znajduje się w fajnych kolorowych budynkach i przy którym można przycumować swoją łódkę. :)

Naples to inne miasteczko niż Sarasota. Mniejsze, bardziej turystyczne i jeszcze bogatsze. Na pewno warto je odwiedzić. Zawsze jest szansa, że spotka się na swojej drodze jakąś gwiazdę… Nam się nie udało, ale może następnym razem będzie inaczej. :) Na pewno jeszcze do Naples wrócimy. :)

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Naples – florydzki Neapol

  1. Czesc. Ktora firme statkow speed boat itd polecilabys na florydzie i gdzie zébu przeplynac sie po kanalach i podziwiac rezydencje.? Lub inné ciekawe zakatki? Dzieki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *