Zimowe rezydencje Edisona i Forda

Ciekawe miejsca Wszystkie

Jedno z najciekawszych miejsc jakie do tej pory widzieliśmy na Florydzie… zimowe rezydencje, ogrody, laboratorium i muzeum Thomasa Edisona i Henry’ego Forda w Ft. Myers. Zapraszamy na “wycieczkę” po tym miejscu.

O miejscu tym wcześniej nie słyszeliśmy. Niedawno dowiedzieliśmy się o nim od naszych znajomych i postanowiliśmy razem z nimi wybrać się tam w jedną z ostatnich niedziel.

Edison & Ford Winter Estates, bo taką nazwę nosi to miejsce, znajduje się w miasteczku Ft. Myers, ok. godziny drogi samochodem z Sarasoty.

Cały kompleks zajmuje obszar ponad 20 akrów, na których znajdują się ogrody, dziewięć historycznych budynków włączając zimowe rezydencje, laboratorium i muzeum z niezwykłą kolekcją wynalazków i artefaktów. Przed muzeum stoi okazały figowiec bengalski. Nikt nie przechodzi obok bez zrobienia chociaż jednego zdjęcia, my również nie przeszliśmy obojętnie, co zauważycie na początku naszej galerii. :)

Oprócz przeróżnych wynalazków Thomasa Edisona, zarówno w muzeum jak i w garażu przed rezydencją Forda, można obejrzeć oczywiście stare samochody marki Ford. :) Rezydencje obu panów są wyposażone jak za dawnych lat, do większości pomieszczeń można zajrzeć przez okna, a na tarasach stoją oryginalne meble wiklinowe. Posiadłość Thomasa Edisona jest bardziej okazała i obok niej znajduje się również dom dla gości. Dom Henry’ego Forda jest może mniej okazały, ale równie urokliwy. :) Na zdjęciach zauważycie również polski akcent, na stole w jadalni Henry’ego Forda stoją butelki z polską wodą (Poland Water). :)

Oprócz posiadłości spacerując po ogrodach, w których nie brakuje przeróżnych gatunków palm, olbrzymich drzew, czy krzaku z ananasami, można natknąć się na basen z dawnych czasów czy pracownię Edisona. Wszystko to robi naprawdę duże wrażenie, to tak jakbyśmy na chwilę przenieśli się w czasie. :)

Dla miłośników roślinek przy muzeum znajduje się sklepik gdzie można zakupić przeróżne okazy drzewek czy kwiatków. :) Oczywiście nie brakuje też sklepu z pamiątkami.

Każdemu kto będzie miał okazję pobytu w naszych okolicach, naprawdę szczerze polecamy to miejsce. Idealna wycieczka zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Warto przeznaczyć sobie na taką wycieczkę cały dzień, a na koniec wybrać się do restauracji Pinchers przy marinie.

Tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym miejscu, polecamy oficjalną stronę internetową www.edisonfordwinterestates.org. I jak zwykle zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku z ogrodów Edisona i Forda oraz baaardzo bogatej galerii, w której znajdziecie m.in. zdjęcia muzeum, laboratorium, ogrodów, wnętrz posiadłości i mariny.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *