Działki na sprzedaż w Sarasocie i okolicach

Nieruchomości Polecane 2 Wszystkie

Często piszemy o nieruchomościach w naszych okolicach, ale skupiamy się raczej na domach. Tym razem chcielibyśmy trochę napisać o działkach budowlanych.

Jeśli chodzi o działki budowlane to bogatą ofertę takich działek w naszej okolicy ma miejscowość North Port. Znajduje się ona ok. pół godziny drogi autostradą na południe od Sarasoty. W North Port jest bardzo dużo działek na sprzedaż o różnych wymiarach i w różnych lokalizacjach. W tym momencie szukając działek w North Port w bazie, z której korzystam, wyskoczyło aż 1699 ofert! Standardowy rozmiar działki to 10,000 sq ft, czyli 929 m2. Takich działek, o mniej więcej takich wymiarach jest najwięcej. Działkę taką można kupić już za $10,000.

Często jednak można spotkać np. dwie złączone działki. Jest to bardzo dobra opcja, kiedy chce sie mieć trochę więcej miejsca naokoło domu. Wtedy dom można postawić po środku dwóch działek.

Oprócz wymiarów można również wybrać lokalizację takiej działki. Działki znajdują się nad kanałkami (wtedy są droższe). Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ z tyłu nie ma się od razu sąsiada. Można też znaleźć działki oddzielone pasem zieleni od kolejnego sąsiada. Te najtańsze działki raczej będą się stykały z działką sąsiada, jednak ich rozmiar zazwyczaj pozwala, żeby odgrodzić się np. płotem. 

Innym plusem działek w North Port jest to, że są one zazwyczaj w miejscach, gdzie nie ma tzw. HOA. Dzięki temu nie ma różnego rodzaju restrykcji, np. tych zabraniających stawiania płotu.

North Port to oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie można w naszej okolicy znaleźć działki na sprzedaż. Dalej za North Port znajduje się Port Charlotte i inne miejscowości, gdzie znajdują się działki w korzystnych cenach. Sarasota należy raczej do tych droższych miejsc, gdzie niestety za działkę budowlaną trzeba więcej zapłacić, poza tym oferta nie jest tak bogata.

Jeśli jesteś zainteresowany działkami w Sarasocie lub okolicach, zachęcam do kontaktu ze mną. Z chęcią pomogę w zakupie i przeprowadzeniu całej transakcji. I pamiętaj, kupujący zazwyczaj na Florydzie nie płaci prowizji agentowi nieruchomości. Prowizja leży po stronie sprzedającego. 

Karolina Moscicki
www.KarolinaSellsFlorida.com

Palm Homes Realty, Inc.

Tel.: +1 (941) 735-7803

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *