Droga do obywatelstwa część 9 – “Nowe prawo jazdy i rejestracja do głosowania”

Droga do obywatelstwa Wszystkie

To już ostatni punkt w naszej drodze do obywatelstwa. Zmiana danych na naszych prawach jazdy i rejestracja do głosowania. W tym celu udaliśmy się do tzw. Tax Collector.

Tutaj na szczęście było łatwo i szybko. Umówiliśmy się na spotkanie w jednym z sarasockich biur Tax Collector w celu wymiany naszych praw jazdy na te z nowymi danymi. Wzięliśmy ze sobą oczywiście wszystkie wymagane dokumenty, które poświadczały zmianę danych. Urzędniczka sprawdziła dokumenty, zrobiła nam zdjęcia i zapytała, czy przy okazji nie chcielibyśmy się zarejestrować do głosowania. 

Trwało to chwilę, musieliśmy podać do jakiej partii chcieliśmy być przypisani (lub nie wybierać żadnej partii) i dostaliśmy potwierdzenie rejestracji. Może po niecałym tygodniu otrzymaliśmy karty do głosowania, tzw. Voter Information Cards.

Oczywiście do głosowania można się również zarejestrować online, ale skoro byliśmy i tak w urzędzie wymienić prawa jazdy, zrobiliśmy to za jednym zamachem.

Została nam jeszcze zmiana danych w niektórych miejscach, bankach, różnych instytucjach, wszędzie tam, gdzie tkwimy jeszcze ze starymi danymi. Trochę to potrwa aż wszędzie uda nam się to zrobić, ale zmianę tych najważniejszych dokumentów mamy już za sobą. 

Na tym chcieliśmy zakończyć naszą “Drogę do obywatelstwa”. Chcieliśmy Wam opisać, ile mniej więcej kroków trzeba wykonać zarówno przed jak i po przysiędze. Wszystkim tym, którzy marzą o obywatelstwie USA, życzymy, żeby Wasze marzenia się spełniły. Róbcie wszystko tak jak trzeba, idźcie przed siebie, a na pewno się uda. 

Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *