SSN

Droga do obywatelstwa część 8 – “Nowe karty SSN”

Droga do obywatelstwa Wszystkie

Jednym z kroków, które należy wykonać przy otrzymaniu obywatelstwa, jest zgłoszenie tej zmiany w Social Security Administration. Tak też zrobiliśmy ostatnio i otrzymaliśmy w końcu nowe karty.

Nawet jeśli przy ubieganiu o obywatelstwo nie zmienia się danych, zmianę statusu należy zgłosić do Social Security Administration. Jeśli natomiast zmienia się dane, należy to zrobić jak najszybciej. Numer SSN (Social Security Number) jest np. sprawdzamy w IRS przy naszym rocznym rozliczeniu, czy np. kiedy chcemy się ubiegać o pożyczkę. Dlatego warto, żeby wszędzie dane były takie same.

Żeby zmienić te dane musieliśmy wysłać (przez pandemię nie można normalnie jechać do urzędu) oryginały dokumentów ze zmianą danych oraz paszporty. Jakiś czas po wysłaniu otrzymaliśmy kopertę z oryginałami oraz z pismem o tym, że niedługo dostaniemy nasze nowe karty. Tak też się stało. W końcu mamy nowe karty i możemy w kolejnych miejscach zmieniać dane. 

Jak będziecie zmieniać te dane, warto najpierw skontaktować się z Waszym lokalnym urzędem SSA. Tam przekażą Wam jak taką zmianę dokonać, szczególnie w czasach pandemii.

Kolejnym krokiem po otrzymaniu obywatelstwa będzie u nas zmiana danych na prawie jazdy oraz w innych instytucjach. Na pewno Wam jeszcze o tym napiszemy.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *