Embracing Our Differences

Embracing Our Differences Sarasota 2021

Sarasota Wszystkie Wydarzenia

Embracing Our Differences to organizacja non-profit zlokalizowana w Sarasocie. Poprzez sztukę i edukację szerzy ona kulturę wzajemnej tolerancji i dywersyfikacji w społeczeństwie. Jednym z jej projektów jest wystawa w Bayfront Park w Sarasocie. 

Wystawa Embracing Our Differences to 50 billboardów (każdy z inspirującym cytatem), promujących nie tylko różnorodność i tolerancję wśród nas, ale zwracających uwagę na to, co w życiu jest ważne i co robić, żeby świat wokół nas był lepszy. Zarówno grafika jak i cytat daje do myślenia, dlatego warto oglądając tę wystawę, zatrzymać się na chwilę przy każdym billboardzie. 

Na wystawę Embrace Our Differences tłumnie przyjeżdżają wycieczki szkolne. Pamiętam, jak kilka lat temu nasz syn też był uczestnikiem takiej wycieczki. My tę wystawę odwiedzamy od paru lat, ale dopiero w tym roku postanowiłam o niej trochę więcej napisać. 

Dlaczego akurat teraz?

W dzisiejszych czasach takie przedsięwzięcia są bardzo potrzebne. Niezależnie od poglądów, koloru skóry, wierzeń, zainteresowań itp. powinniśmy się wzajemnie tolerować i akceptować to, że każdy z nas jest inny. Tego uczą się nasze dzieci w tutejszych szkołach i tego powinniśmy się uczyć my od naszych dzieci. Tymczasem w ostatnim czasie podział między ludźmi jest bardzo zaznaczony. Dzielą nas poglądy polityczne, kulturowe, a teraz jeszcze poglądy związane z pandemią panującą obecnie na świecie. 

Dlatego tak ważne jest przypominanie o wzajemnej tolerancji. Szanujmy się, mimo, że jesteśmy tak różni. Let’s embrace our differences!


Ciekawostka! 

Na wystawie możecie znaleźć polski akcent. Widoczny bardziej na filmiku niż na zdjęciach. Poszukajcie go.

A tych, których zaciekawiłam tą wystawą i którzy mają okazję być w Sarasocie w dniach 20 maja – 8 sierpnia, informuję, że wystawę tę będzie można zobaczyć ponownie w Nathan Benderson Park. Więcej informacji znajdziecie na www.embracingourdifferences.org

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *