Carlton Reserve – przepiękny rezerwat ze smutną historią

Parki i place zabaw Wszystkie

Pewnie wielu z Was słyszało o słynnej sprawie Gabby Petito i Briana Laundrie. Sprawa ta zakończyła się w rezerwacie w Venice koło Sarasoty. Miejsce to odwiedziliśmy ostatnio przy okazji wycieczki rowerowej.

Cofnijmy się najpierw do bardziej odległej przeszłości tego miejsca, kiedy to Thomas Mabry Carlton Jr., hodowca bydła i działacz w Sarasota County odegrał kluczową rolę w konserwacji tych ziem. Calrton zmarł w wypadku samolotowym w 1989 roku. To po nim miejsce to zostało nazwane T. Mabry Carlton, Jr. Memorial Reserve. W drewnianej chatce (ze zdjęcia) znajduje się niewielka wystawa upamiętniająca Carltona.

Ostatnio jednak Carlton Reserve zasłynął przez inną historię, historię, która skończyła się tragicznie. To tutaj Brian Laundrie ukrywał się przed wszystkimi po zamordowaniu swojej narzeczonej. I to tutaj odebrał sobie życie…

Dlatego właśnie będąc na wycieczce rowerowej z moim synem, gdy zauważyliśmy tabliczkę z napisem Carlton Reserve, postanowiliśmy skręcić i zobaczyć, co skrywa rezerwat, o którym ostatnio było tak głośno.

Wjechaliśmy tylko kawałek i już na początku stwierdziliśmy, że musimy tutaj wrócić na dłużej. Jest to przepiękne miejsce z mnóstwem ścieżek spacerowych, rowerowych, a nawet konnych! Podobno jest ich aż 100 mil (160 km)! 

Zwiedzając takie miejsca, zawsze się zachwycamy jak dużo tego typu miejsc mamy wokoło. I co najfajniejsze, jeszcze nie wszystkie odkryliśmy. 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *