Pole kempingowe KOA w Cherokee w Great Smoky Mountains

Poza Florydą Wszystkie

Tym razem zapraszamy Was na pole kempingowe w górach Great Smoky Mountains w Karolinie Północnej, niecałe 10 godzin drogi od Sarasoty.

Czasami, żeby Wam nieco urozmaicić zamieszczane przez nas materiały, zapraszamy Was na wycieczki poza Florydę. Wycieczki, które my odbywamy i które mogą również Was zachęcić do zwiedzenia pokazanych przez nas miejsc.

Na jedną z takich wycieczek wybraliśmy się do miejscowości Cherokee (od plemienia Cherokee, ale o nim w jednym z kolejnych artykułów) w górach Great Smoky Mountains. Nocowaliśmy w drewnianym domku na polu kempingowym KOA, gdzie spędziliśmy prawie tydzień, zwiedzając okoliczne miejsca i miasteczka.

Co to jest KOA? Jest to sieć kempingów w całych Stanach Zjednoczonych. My na razie byliśmy na jednym ich kempingu i byliśmy bardzo zadowoleni. 

Jako opcję noclegową wybraliśmy drewniany domek położony tuż przy strumyku. W domu były dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym i łazienka. Przy domku taras z grillem, a obok miejsce do rozpalenia ogniska. Czyli wszystko czego trzeba na takiej wycieczce. 

W miejscu tym można było jeszcze przenocować w bardziej skromnym domku tylko z sypialnią. Łazienki były ogólnodostępne na kempingu. Oprócz tego oczywiście standardowo na kempingu były miejsca do postawienia kampera, przyczepy kempingowej czy namiotu. Dostępny był również m.in. sklepik z najpotrzebniejszymi rzeczami, plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówki czy baseny, zarówno kryty jak i zewnętrzny.

Jak zauważycie na poniższym filmiku czy zdjęciach, w czasie, kiedy my tam byliśmy, kemping nie był oblegany. A to dlatego, że byliśmy jeszcze przed sezonem, w marcu. Sezon zaczyna się w kwietniu. Było mało ludzi, ale przez to więcej dostępnych opcji noclegowych i niższe ceny! My za 6 dób zapłaciliśmy niecałe $700.

Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy na kemping KOA, jeśli nie w Cherokee to w jakimś innym miejscu. W końcu mamy do wyboru ponad 500 takich kempingów w całych Stanach Zjednoczonych!


 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *