Bilet roczny do parków stanowych na Florydzie

Parki stanowe Wszystkie

Na Florydzie jest ok. 170 parków stanowych. W samych naszych okolicach mamy dwa takie parki i je uwielbiamy. Jeśli lubicie naturę tak jak my, warto zastanowić się nad zakupem rocznego biletu do parków stanowych.

Co jest fajne, że parki florydzkie to nie tylko te, które pewnie kojarzycie z dżunglą czy jeziorami. Florydzkie parki to również te znajdujące się nad Zatoką Meksykańską czy Oceanem Atlantyckim. Każdy jest inny i na razie z tych co widzieliśmy, każdy jest piękny. Jeden słynie z aligatorów, w innym można wejść na latarnię morską, w jeszcze innym zwiedzicie historyczny fort. Przeróżna roślinność, wiele gatunków zwierząt, zarówno tych morskich, wodnych jak i lądowych, dodatkowe atrakcje, miejsca do piknikowania, pola kempingowe to tylko niektóre rzeczy jakie oferują parki.

Ostatnio stwierdziliśmy, że mimo że mamy niedaleko Myakka River State Park, który uwielbiamy, jesteśmy w nim dosyć rzadko. A warto zaznaczyć, że mamy do niego tylko 15 min. drogi samochodem. Postanowiliśmy, że kupimy bilet roczny do florydzkich parków stanowych, co nas zmobilizuje nie tylko do częstszego odwiedzania Myakka, ale również do wycieczek do dalej położonych parków. Mamy rok, także na pewno w ciągu kolejnych 12 miesięcy znajdziecie na naszym blogu wiele artykułów o florydzkich parkach stanowych.

Roczny bilet rodzinny kosztuje $120, bilet dla jednej osoby $60. Jest ważny do większości parków stanowych na Florydzie. Są jakieś wyjątki gdzie jedynie przysługuje zniżka. Jeśli chcecie poznać szczegóły takiego biletu, wejdźcie na stronę www.floridastateparks.org/learn/florida-state-parks-annual-pass

Zakupiliśmy również książkę, która zawiera listę parków stanowych z opisami, dzięki czemu lepiej zaplanujemy nasze wycieczki po parkach.

Przeglądając tę książkę, zauważyliśmy, że w tym momencie zobaczyliśmy 5 parków stanowych na Florydzie. Także jeszcze dużo przed nami!

Wszystkie te parki nas zachwyciły. Pisaliśmy o nich tutaj kierunekfloryda.com/category/parki-stanowe. Zachęcamy do poczytania.

Wszystkim, którzy mają okazję być na Florydzie albo tutaj mieszkają tak jak my, polecamy wycieczki po parkach stanowych. Jeśli lubicie naturę, to są dla Was idealne miejsca. Koniecznie weźcie ze sobą aparat fotograficzny, bo niejedno może Was zaskoczyć. W niektórych miejscach w parkach należy naprawdę uważać. W naszym lokalnym parku Myakka River State Park, trzeba być bardzo czujnym, bo można spotkać naprawdę blisko aligatora, szczególnie w sezonie deszczowym. Wtedy część parku jest zazwyczaj zalana, przez co aligatory mogą się znajdować jeszcze bliżej głównej drogi. Ale nie, nie, nie… nie będziemy Was już straszyć. Bardzo rzadko zdarza się, że człowiek zaatakowany zostaje przez aligatora, o czym Wam już pisaliśmy. Trzeba jednak zawsze być czujnym, ale pod żadnym pozorem nie rezygnujcie z odwiedzenia parku, bo słyszeliście, że są w nim aligatory. Aligatory mogą być wszędzie na Florydzie.

Jeśli chcecie zgłębić temat florydzkich parków stanowych, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony www.floridastateparks.org. I koniecznie obserwujcie naszego bloga, gdzie będziemy się starali na bieżąco zamieszczac relacje z naszych wycieczek po parkach.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *