Piękne drzewo Tabebuja z żółtymi kwiatami

Flora Wszystkie

Drzewo Tabebuja (Tabebuia) spotykane jest w strefach tropikalnych i subtropikalnych Ameryk, od Meksyku i Karaibów do Argentyny. Mamy szczęście, że można je spotkać również w Sarasocie.

Od kiedy zamieszkałam na Florydzie, jestem zachwycona tutejszą naturą. Różnorodność i liczba przeróżnych gatunków roślinności jest tutaj niesamowita. Drzewo Tabebuja zauważyłam w Bayfront Park w Sarasocie. Oczywiście wtedy nie wiedziałam jeszcze jak się nazywa. Zrobiłam kilka zdjęć, nagrałam krótki filmik i po powrocie do domu, poszukałam więcej informacji na jego temat.

Kwiaty tego drzewa przypominają kształtem trąbki i akurat te, które ja widziałam, były koloru żółtego. Podobno drzewo to można spotkać jeszcze z różowymi kwiatami.

Zobaczcie na poniższych zdjęciach i krótkim filmiku jak wygląda to drzewo, a jak będziecie w Bayfront Park, zerknijcie na nie z bliska.


 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *