Strona główna > Flora > Spanish moss, czyli mech hiszpański, co to takiego?

Spanish moss, czyli mech hiszpański, co to takiego?

W kategorii:Flora     Autor:   Karolina Moscicka     Rok:   2019

Jeśli byliście na Florydzie, na pewno widzieliście przepiękne drzewa, z których zwisają srebrzysto-szare pędy. Niektórzy myślą, że jest to pewien gatunek drzew, jednak jest to oddzielna roślina, która rośnie na tych drzewach. Ta roślina to tzw. spanish moss.

Spanish moss, inaczej mech hiszpański albo oplątwa brodaczkowa, to pnąca się roślina, która rośnie na drzewach w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. W Sarasocie i okolicach można zobaczyć dużo takich drzew. Wygląda to przepięknie, jednak niestety szkodzi drzewom. Spanish moss rzadko niszczy drzewo doszczętnie, ale może sprawić, że drzewo będzie wypuszczało mniej liści, czy wolniej rosło. Przyjrzyjcie się miejscom, gdzie spanish moss zwisa z drzewa. Często takie miejsca są suche, bez liści.

Mimo tego wygląda to przepięknie i jest ozdobą m.in. w naszych parkach. :)

Zapraszamy do obejrzenia powyższego filmiku oraz poniższej galerii zdjęć.

 


Karolina Moscicka

Mieszkam od ponad 4 lat w Sarasocie z moim mężem i 13-letnim synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, koniecznie się ze mną skontaktujcie na kierunekfloryda@gmail.com. Z chęcią pomogę również przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Tagi: , ,

Dodaj komentarz