“Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA”

Książki Wszystkie

“Ameryka.pl. Opowieści o Polakach w USA” to książka o Polakach mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Historie, od których nieraz łza się w oku kręci. Polecam każdemu.

Ze względu na swoją pracę, często spotykam Polaków, którzy od lat mieszkają w USA. Uwielbiam słuchać ich opowieści… jak się tu znaleźli, jakie były ich początki, czy tęsknią za Polską, czy zamierzają wrócić, co im się tutaj podoba, a co nie.

Kiedy zobaczyłam gdzieś w Internecie książkę Doroty Malesy, stwierdziłam, że z chęcią ją przeczytam. Przesympatyczny znajomy z Sarasoty, który akurat był w Polsce, przywiózł mi tę książkę (wolę nadal papier od ebooków) i tak dostała się w moje ręce.

Książka opowiada bardzo ciekawe i różne historie. M.in. o Arturze, który zawsze marzył o pracy w NASA, Emilu, właścicielu restauracji na Manhattanie, do której chodzą znani na całym świecie celebryci czy Marku, który nie miał już tyle szczęścia. Niektóre historie mogą trochę szokować, niektóre zadziwiać, a przy niektórych uroni się łzę. 

Na pewno warto tę książkę przeczytać, żeby zobaczyć jak różnie układają się losy Polaków wyjeżdżających do USA. Ja sama widzę, że niektórzy przyjeżdżają “na gotowe” inni bez totalnie żadnego planu. Jednym się podoba i nie widzą innego kraju niż USA dla siebie, a drudzy bardzo tęsknią za Polską i mówią, że na pewno kiedyś wrócą.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *