Zwiedzanie statku American Victory

Ciekawe miejsca Wszystkie

W trakcie naszego czerwcowego pobytu w Tampie zwiedziliśmy m.in. statek American Victory, który stoi tuż przy porcie promowym i The Florida Aquarium.

American Victory Ship jest aktualnie w USA jednym z trzech w pełni sprawnych statków handlowych z czasów II wojny światowej. Zbudowany został w 1945 roku w stoczni w Kalifornii. Statek służył jako statek towarowy podczas II wojny światowej oraz w Korei i Wietnamie. Opłynął ziemię 2 razy!

Do swojego miejsca postoju w Tampie został przetransportowany w 1999 roku. Odrestaurowano go i stał się światowej klasy narodowym pomnikiem i muzeum. Oprócz funkcji muzeum statek jest miejscem edukacyjnym dla lokalnych szkół oraz Uniwersytetu South Florida. Jest także ośrodkiem szkoleniowym m.in. dla miasta, strażaków, policjantów, psów policyjnych i FBI.

Bilety wstępu na statek kosztują 10 dolarów za osobę dorosłą i 5 dolarów za dziecko. Statek zwiedzać można samodzielnie, ponieważ na całej trasie namalowane są na podłodze strzałki, także jeśli idzie się wzdłuż nich, nie ominie się żadnej ważnej części statku. A jest naprawdę co zwiedzać: oprócz części na zewnątrz, można obejrzeć kajuty, jadalnię, kuchnię i inne ciekawe miejsca.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym statku muzeum, możecie zajrzeć na stronę www.americanvictory.org

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i filmu.

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
W 2024 roku przeprowadziliśmy się do Colorado. Zapraszam na naszą nową stronę www.KierunekUSA.com oraz do dołączenia do naszej społeczności na www.BuyMeACoffee.com/KierunekUSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *