Program ESOL dla dorosłych

Edukacja Wszystkie

ESOL to skrót od “English For Speakers of Other Languages”. Jakiś czas temu byliśmy na spotkaniu, na którym dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o tym programie.

Już wcześniej pisaliśmy o tym programie dla dzieci w szkole podstawowej, ponieważ nasz syn w nim uczestniczy. Możecie o tym poczytać na kierunekfloryda.com/program-esol-dla-dziecka-w-szkole-podstawowej. Oprócz udogodnień dla dzieci, są również udogodniania dla dorosłych. Amerykanie naprawdę chcą, żeby imigranci nauczyli się dobrze ich języka. :) Temu właśnie ma służyć program ESOL.

Jeśli zamierzacie wyemigrować do USA, koniecznie w miejscu swojego zamieszkania tutaj na miejscu dowiedzcie się o taki program. U nas, w Sarasocie można np. chodzić codziennie (oprócz weekendów) na zajęcia z angielskiego, które kosztują 45 dolarów za semestr. :) Są do wyboru godzinny poranne oraz popołudniowe. Można również chodzić 3 razy w tygodniu wieczorami. Przed przydzieleniem do danej klasy, przechodzi się test kwalifikacyjny. Dzięki temu zajęcia prowadzone są w grupach o mniej więcej tym samym poziomie angielskiego. Szkoła taka trwa mniej więcej tyle co tradycyjna szkoła, czyli są wakacje, przerwy świąteczne itp. Oczywiście trzeba mieć na to czas, dlatego nie wszyscy z tego korzystają. Ale naprawdę warto. Mamy znajomych, którzy przez dwa lata chodzili do tego typu szkoły i są bardzo zadowoleni.

Jeśli nie macie za bardzo czasu na codzienną kilkugodzinną naukę angielskiego w szkole, możecie skorzystać z innych udogodnień, np. z biblioteki. Biblioteka oferuje mnóstwo darmowych materiałów do nauki angielskiego, dlatego warto się zapisać i korzystać jak najwięcej. To nic nie kosztuje!

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *