Korzystanie z biblioteki

Edukacja Wszystkie

Każdego kto przyjeżdża na Florydę zachęcamy do zapisania się do biblioteki. System biblioteczny oferuje nie tylko wypożyczanie książek, ale też m.in. naukę języków czy uczestnictwo w wielu ciekawych programach. Oczywiście wszystko jest za darmo.

Biblioteka Gulf Gate

Biblioteka posiada naprawdę bogatą ofertę książek: od tych dla dzieci po najnowsze książki biznesowe. Do tego każdy kto jest zarejestrowany w bibliotece może korzystać z wielu narzędzi online: może ściągać za darmo muzykę, ebooki, audiobooki czy uczyć się języków obcych.

Budynek, z którego my korzystamy, posiada kilka różnych ciekawych działów, w tym dział dla nastolatków, gdzie oprócz wypożyczenia książek można też posiedzieć w wygodnych fotelach i obejrzeć film, czy poczytać magazyn. Dla dorosłych znajdzie się miejsce m.in. na minitarasie czy przy stolikach komputerowych, gdzie można posiedzieć przy swoim lub bibliotecznym komputerze.

Biblioteka oferuje mnóstwo różnych darmowych materiałów do nauki, a dla dzieci różne programy. Nasz syn brał udział w kilku programach wakacyjnych, za które każdy otrzymywał nagrody. Oczywiście wszystko sprowadza się do czytania. :)

Książki można wypożyczać na 3 tygodnie (a potem ewentualnie przedłużać online), nowe książki na 2 tygodnie, filmy DVD na 2 tygodnie. Jak się odda z opóźnieniem płaci się 25 centów za dzień za książkę i 1 dolara za dzień za płytę DVD. Niestety nie mogę znaleźć informacji ile naraz można wypożyczyć książek, ale u nas każdy ma po kilka książek w tym samym czasie. Często przedłużamy książki kilka razy z rzędu.

Pamiętajcie, że my opisujemy nasz system biblioteczny i bibliotekę, do której jeździmy. Oczywiście w innych miastach na Florydzie czy w innych stanach w USA może to wyglądać inaczej.

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *