Dokumenty potrzebne na spotkaniu w ambasadzie

Loteria wizowa Wszystkie

Uczestnicy loterii wizowej często się boją, że zapomną o jakimś dokumencie na spotkanie w ambasadzie. Warto dokładnie się zapoznać z listą tych dokumentów, żeby potem nie mieć problemów.

Dokładna lista dokumentów potrzebnych na spotkanie z konsulem w Ambasadzie USA znajduje się na stronie travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-prepare-for-interview.html Zanim pójdziecie na spotkanie do ambasady, koniecznie dokładnie prześledźcie tę listę.

Najwięcej kontrowersji wywołują chyba dokumenty finansowe. Wiele osób nie wie, jakie dokładnie dokumenty finansowe wziąć ze sobą, jaka kwota na koncie zagwarantuje otrzymanie wizy itp.

Nie spotkałam się jeszcze z sytuacją (zarówno na forach internetowych czy w rozmowach z uczestnikami loterii), żeby konsul prosił o dokumenty finansowe. Może się jednak zdarzyć tak, że konsul będzie miał wątpliwości czy dana osoba poradzi sobie w USA i wtedy może poprosić o takie dokumenty. Wiem, że niektórzy pokazują np. wyciąg z konta (gdzie znajduje się jakaś suma pieniędzy, które będą wystarczające na start).

Warto jako dodatkowe dokumenty mieć np. list od osoby, do której się jedzie. Taka osoba może napisać, że na początku zagwarantuje dach nad głową, pomoże znaleźć pracę itd. Zawsze to lepiej niż powiedzieć, że się nie ma w USA nikogo i jedzie się w ciemno (takie sytuacje też się zdarzają).

Zazwyczaj jest tak, że jak spełnia się wymogi loterii wizowej, to rozmowa w ambasadzie to czysta formalność. Warto jednak być przygotowanym na różne ewentualności.

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *