Spacer wzdłuż Riverwalk w Tampie

Ciekawe miejsca Wszystkie

Jeśli ktoś z Was będzie miał okazję odwiedzić Tampę, zachęcamy do spaceru ścieżką Riverwalk. Mi się udało jakiś czas temu odwiedzić to miejsce razem ze znajomymi.

Spacer rozpoczęliśmy od portu Tampa Bay. Przy nim znajduje się Florida Aquarium z wielkim parkingiem, na którym warto zaparkować samochód (tylko $6 za dobę). Jak będziecie mieli szczęście, to akurat w porcie zobaczycie prom wycieczkowy, do którego można podejść naprawdę blisko.

Przy porcie znajduje się statek American Victory, który zwiedziliśmy jakiś czas temu (kierunekfloryda.com/zwiedzanie-statku-american-victory) oraz wcześniej wspomniane akwarium (kierunekfloryda.com/the-florida-aquarium-w-tampie). Jeśli jednak chcecie zwiedzić te dwa miejsca, na całą wycieczkę należy sobie zarezerwować cały dzień od rana do wieczora.

My udaliśmy się najpierw do Channelside Bay Plaza (o czym również wcześniej pisałam na kierunekfloryda.com/channelside-bay-plaza-w-tampie). Ponieważ było jeszcze za wcześnie i wszystko było pozamykane, postanowiliśmy iść od razu na Riverwalk. Jest to ścieżka spacerowa wzdłuż Garrison Channel and Hillsborough River. Na ścieżce można spotkać zarówno tych spacerujących, jak i tych uprawiających power walking czy biegaczy. Przed spacerem warto ściągnąć sobie mapę dostępną na https://thetampariverwalk.com/file_download/inline/0b78892e-5d6c-4e9a-952b-7e2f1f490704

Trasa jest naprawdę ciekawa… Będziecie mijać po drodze m.in. Centrum Historyczne Tampa Bay, Arenę Amalie, gdzie trenuje drużyna hokejowa Tampa Bay Lightning, place zabaw, fontanny, łódki zacumowane wzdłuż kanału czy wystawę kolorowych tramwajów, które są poustawiane wzdłuż trasy.

Nam nie udało się przejść całej ścieżki. Doszliśmy do Kennedy Blvd, ale następnym razem na pewno będę chciała dojść tą trasą do końca. Po powrocie odwiedziliśmy lodziarnię Cold Stone Creamery w Channelside Bay Plaza. Lody przepyyyszne, idealne na koniec spaceru. :)

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tej trasie, zapraszamy na oficjalną stronę www.thetampariverwalk.com. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszego filmiku oraz poniższych zdjęć. :)

[Not a valid template]

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

2 komentarze do “Spacer wzdłuż Riverwalk w Tampie

  1. Hej :) wybieramy się na Florydę, na początku czerwca. W tym spędzimy 2 dni w Tampa. Czy moglibyście polecić dobre miejsca z jedzeniem? :) niekoniecznie tylko w Tampa, ale na Florydzie, ponieważ jedziemy na objazdowke ;) pozdrawiam

    1. Hej Iza! W Tampie przy Riverwalk byliśmy w “American Social Bar & Kitchen”. Bardzo fajne miejsce. :) Gdzie jeszcze będziecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *