Lotnisko Tampa International

Pozostałe Wszystkie

Wczoraj mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej lotnisku w Tampie, ponieważ odbieraliśmy z niego naszych pierwszych gości z Polski. :)

[Not a valid template]

Lotnisko w Tampie obsłużyło w 2015 prawie 19 milionów turystów (dla porównania lotnisko Okęcie w Warszawie trochę ponad 11 mln). Według rankingu CNNGo z 2011 roku, lotnisko to znalazło się na 7 miejscu jako jedno z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. :)

My też je polubiliśmy. :) Z parkingów na lotnisko prowadzą wagoniki monorail, które przypominają metro, ale są malutkie i sterowane automatycznie. Nasz syn był zachwycony! :) Z części dla pasażerów natomiast w dwie strony kursują większe kolejki monorail (widoczne na zdjęciach).

Na lotnisku znajduje się dużo sklepów i restauracji, gdzie można kupić sobie florydzką pamiątkę czy napić się kawy (np. w Starbucksie). :) Oprócz tego dostępne są wypożyczalnie samochodów z bogatą ofertą różnych marek i modeli. Bezpośrednio z lotniska jest wejście do hotelu Marriott, gdzie zazwyczaj nocują turyści, którym odwołano lot.

Nasi goście przylecieli ponad pół godziny wcześniej niż był planowany przylot. Od momentu wylądowania samolotu, czekaliśmy na nich ponad godzinę. Oczywiście emocje były, w końcu nie widzieliśmy się prawie 2 lata no i są to nasi pierwsi goście z Polski. :)

Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o lotnisku Tampa International, zapraszamy na jego oficjalną stronę www.tampaairport.com.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. :)

 

Tagged
Karolina Moscicki
Mieszkam od 2014 roku w Sarasocie z moim mężem i synem. Jeśli macie pytania odnośnie życia na Florydzie, zachęcam do kontaktu na kierunekfloryda.com/kontakt. Z chęcią pomogę również przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *